Grupa kapitałowa RENK i jej spółka zależna RENK America podpisały z należącą do Polskiej Grupy Zbrojeniowej Hutą Stalowa Wola S.A. list intencyjny w sprawie dwustronnej współpracy w zakresie gąsienicowych wozów bojowych.

Jak poinformowała w poniedziałek służba prasowa HSW, grupa kapitałowa RENK i jej spółka zależna RENK America podpisały z należącą do Polskiej Grupy Zbrojeniowej Hutą Stalowa Wola S.A. list intencyjny w sprawie dwustronnej współpracy w zakresie gąsienicowych wozów bojowych.

Zobacz też: Siemoniak nie chce produkcji Krabów w zakładach Bumar–Łąbędy

Spółki nawiązują strategiczną współpracę w celu dostarczania rozwiązań mobilnych dla produktów HSW S.A. Zakres przedmiotowej współpracy obejmuje dostarczenie niezawodnej i sprawdzonej w boju technologii oraz zespołów napędowych do wyrobów spod znaku HSW. Dodatkowo zakres kooperacji będzie rozszerzony o umieszczenie przyszłej produkcji i badań produkcji w Polsce, w HSW S.A. lub wybranych jej oddziałach.

Susanne Wiegand, Dyrektor Generalna RENK Group, powiedziała po podpisaniu: „W stale rozwijającym się świecie nie można przecenić znaczenia niezawodnej, najnowocześniejszej technologii w pojazdach bojowych. Jako liderzy technologii w swoich dziedzinach, HSW i Grupa RENK łączą siły, aby stworzyć odpowiednią synergię, która zagwarantuje nie tylko postęp technologiczny, ale także zaangażowanie na rzecz bezpieczeństwa i dobrobytu naszego narodu i jego obrońców”.

Ted Trzesniowski, Dyrektor Generalny RENK America, powiedział: „Ta umowa umożliwia firmie RENK America oferowanie opłacalnego, ale przede wszystkim sprawdzonego w boju rozwiązania dla pojazdów produkowanych w HSW S.A. i otwarcie się na możliwości produkcyjne w Polsce. Ta umowa stanowi kolejny etap współpracy zarówno obronnej, jak i przemysłowej pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Polską”.

Prezes Zarządu HSW S.A. Jan Szwedo dodał: „Ta umowa reguluje możliwości współpracy pomiędzy RENK i Hutą Stalowa Wola S.A. Naszym zamiarem jest produkcja oraz testy takich elementów jak zespoły napędowe, skrzynie biegów i zawieszenia do naszych pojazdów bojowych, w naszym zakładzie w Stalowej Woli. Współpraca z RENK pozwoli nam w najbliższej przyszłości zrealizować tę wizję”.

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply