Dwupartyjna grupa senatorów i członków Izby Reprezentantów chce wzmonić nadzór Kongresu zanim prezydent Donald Trump zniesie sankcje wobec Rosji.

W ubiegłym tygodniu senatorowie Lindsey Graham, Ben Cardin, Marco Rubio, Sherrod Brown, John McCain i Claire McCaskill przedstawili projekt ustawy, który ustanawia okres nadzoru ze strony Kongresu zanim prezydent mógłby całkowicie cofnąć kary finansowe wymierzone w Rosję.

Proponowana ustawa nosi nazwę Russia Sanctions Review Act (RSRA). Wymaga ona od prezydenta, aby ten powiadomił Kongres przed anulowaniem sankcji wprowadzonych w związku z wojną na Ukrainie i próbami oddziaływania na ubiegłoroczne wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych.

Ulga w obecnej chwili wyśle zły sygnał Rosji i naszym sojusznikom, którzy stoją w obliczu rosyjskiej opresji. Na zniesienie sankcji trzeba zapracowaćpowiedział senator Lindsey Graham, który jest częstym krytykiem prezydenta Trumpa.

Jak twierdzi kongresmen Steny Hoyer – Każdy Amerykanin, każdy republikanin, każdy demokrata jest zaniepokojny Rosją i tym, co robi łamiąc prawo międzynarodowe, nie wspominając przestępczego zachowania w Syrii.

ZOBACZ TAKŻE: Ławrow: Nasze sankcje są uczciwe

Według RSRA, ustawodawcy mieliby 120 dni na uchwalenie dezaprobaty uniemożliwiającej Trumpowi zniesienie sankcji. Prezydent również nie miałby możliwości zniesienia sankcji w trakcie trwania rewizji ze strony Kongresu.

Projektodawcami ustawy w Izbie Reprezentantów są kongresmeni Adam Kinzinger, Tom Rooney i Mike Turner.

Aby wejść w życie, ustawa musi uzyskać większośc w obu izbach Kongresu.

kresy.pl / thehill.com / cnn.com

Reklama0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz