W poniedziałek wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin przedstawił Plan dla Pracy i Rozwoju. Wskazał, że rząd zamierza przeznaczyć ok. 40 mld zł na tarczę branżową i finansową.

Dzięki temu planowi warunki prowadzenia działalności gospodarczej staną się przewidywalne. (…) W czasach kryzysu przede wszystkim musimy zapewnić byt polskim rodzinom i przetrwanie polskim firmom – oświadczył Gowin, cytowany przez Polską Agencję Prasową (PAP). Podkreślił, że rząd zamierza przeznaczyć ok. 40 mld zł na tarczę branżową i finansową.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Wicepremier wyraził opinię, że za pomocą opisywanego planu „kładziemy fundamenty na przyszłość”.

„Po pierwsze, na tarczę branżową dla kilkudziesięciu branż oraz na kontynuację Tarczy Finansowej przeznaczymy około 40 mld zł” – powiedział Gowin. „Drugi obszar to Nowy Kierunek” – zaznaczył. Podkreślił, że chodzi o pakiet działań wsparcia dla firm, które zostały zmuszone do transformacji, „do dostosowania się do zmienionych potrzeb rynku”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

„Trzeci obszar to Impuls dla Rozwoju. Składa się na niego wiele działań, które w tej chwili rozpoczynamy” – dodał.

Podkreślił, że Impuls dla Rozwoju będzie polegał m.in. na poszerzeniu pakietów deregulacyjnych.

Zobacz także: Tarcza Antykryzysowa 2.0: Polski Fundusz Rozwoju zapowiada 10 działań w celu ochrony gospodarki

pap / wnp.pl / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz