Bez względu na opór Polski i Komisji Europejskiej w Niemczech rozpoczęto budowę przebiegającej przez to państwo części gazociągu Nord Stream 2.

Jak poinformował dyrektor spółki Uniper pod koniec lipca rozpoczęło się układanie pierwszych elementów gazociągu Nord Stream 2 na terytorium Niemiec. Operator projektu budowy nowej nitki gazociągu Nord Stream 2 AG poinformował rosyjską agencję RIA Nowosti, że obecnie odbywa się montowanie części rurociągu na pokładzie statku Castoro 10 a dźwig na brzegu przygotowuje ich podłączenie do infrastruktury na brzegu. „Jednocześnie trwają prace przygotowawcze na wodach Finlandii i Szwecji” – agencja cytuje komunikat Nord Stream 2 AG.

Projekt Nord Stream 2 zakłada przeprowadzenie po dnie Morza Bałtyckiego dwóch rur gazociągu, które łącznie będą mogły przesyłać 55 mld metrów sześciennych gazu ziemnego rocznie. Obecnie gazociąg Nord Stream składa się z dwóch rur oddanych do użytku w latach 2011-2012. Niemcy, Finlandia i Szwecja wyraziły już oficjalną zgodę na prace związane z położeniem dwóch kolejnych nitek gazociągu w ich strefie morskiej.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Opublikowana we wtorek przez RIA Nowosti informacja potwierdza komunikat z maja bieżącego roku o tym, że w niemieckim Lubmin rozpoczęto budowę terminalu odbiorczego dla surowca, który będzie tłoczony przez Nord Stream 2. Władze Niemiec wydały zgodę na budowę i eksploatację kolejnych nitek gazociągu jeszcze w marcu.

ria,ru/kresy.pl

 
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz