Kara pozbawienia wolności dla przedstawicieli środowisk LGBT oraz dla tych, którzy wspierają ich publicznie – m.in. to zakłada nowy projekt ustawy, który trafił do parlamentu Ghany.

Projekt przewiduje karę nawet 10 lat pozbawienia wolności dla przedstawicieli środowisk LGBT, aktywistów oraz osób, które wesprą wspomnianą grupę – podało “BBC” w piątek. Kara będzie groziła także za promocję postulatów LGBT w mediach społecznościowych. Osoby interseksualne będą mogły zostać z kolei skierowane na operacje “dostosowania płci”.

W ostatnim tygodniu wstępna wersja projektu trafiła do sieci. Prawdziwość projektu została potwierdzona przez dyplomatów.  “The Guardian” podaje, że rozwiązanie popierają nie tylko wnioskodawcy, lecz także członkowie rządu prezydenta Nany Akufo-Addo.

Zobacz także: Prezydent Ghany uzyskał reelekcje już w pierwszej turze

Wnioskodawcą jest m.in. parlamentarzysta Sam Nartey George. Skomentował projekt ustawy. “Homoseksualizm nie jest prawem człowieka. To preferencja seksualna. Przegłosujemy tę ustawę” – napisał na Twitterze.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Aktywista LGBT pochwalił się występem w katarskiej telewizji. Jego wpis wyśmiali internauci

Aktualnie w Ghanie zakazany jest seks nie-heteroseksualny. “The Guardian” zwraca jednak uwagę, że tego typu sprawy rzadko trafiają do prokuratury.

Projekt wywołał oburzenie aktywistów LGBT na całym świecie.

bbc.com / theguardian.com / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply