W sobotę antyszczepionkowcy zaatakowali szczepionkobus, który stał na bulwarze w Gdyni. Pojazd został otoczony przez grupę osób, która krzyczała: „Jesteście zabójcami” oraz „Jesteście dziećmi doktora Mengele”. Na miejsce przyjechała policja.

Rzeczniczka Szpitali Pomorskich Małgorzata Pisarewicz poinformowała w rozmowie z PAP, że zdarzenie miało miejsce w sobotę na jednym z gdyńskich bulwarów. „Grupa kilkunastu osób zebrała się przy szczepionkobusie i krzyczała 'Jesteście zabójcami’ oraz 'Jesteście dziećmi doktora Mengele’. Szczepimy od dziewięciu miesięcy i pierwszy raz spotkaliśmy się z taką sytuacją. W szczepionkobusie były prawie same kobiety i nie czuły się bezpiecznie. Dziewczyny wezwały policję, która przyjechała na miejsce i asystowała podczas naszej pracy. Normalnie mamy otwarte drzwi w szczepionkobusie, a tego dnia musiały być zamknięte, by nie było jakiegoś zagrożenia dla medyków i osób chętnych do szczepienia” – oświadczyła.

Wyraziła opinię, że akcja antyszczepionkowców musiała zostać przygotowana wcześniej. „Miejsca, gdzie szczepimy nie są tajemnicą, bo upubliczniamy te informacje. W ten weekend szczepiliśmy jeszcze w Sierakowicach i Sulęczynie na Kaszubach, ale takich sytuacji nie było. Wcześniej informujemy policję i mamy asystę, jeśli jest taka potrzeba. Miejsc szczepień pomagają pilnować również strażacy. Staramy się, żeby wszyscy czuli się bezpiecznie podczas szczepienia” – powiedziała.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Przypomnijmy, że do podobnej sytuacji doszło w ubiegłym tygodniu. W ubiegłą niedzielę antyszczepionkowcy usiłowali wedrzeć się do punktu szczepień w Grodzisku Mazowieckim. Policja zatrzymała wówczas dwie osoby. Do zdarzenia odniósł się minister zdrowia Adam Niedzielski.

Zobacz także: Niemiecki rząd obawia się ataków antyszczepionkowców

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

„Wolność na sztandarach, usta pełne wulgaryzmów i pięści przeciw drugiemu człowiekowi. Tak dziś wygląda ruch antyszczepionkowy? Tu nie ma z kim dyskutować. To trzeba piętnować. Dziękuję @PolskaPolicja” – napisał na Twitterze.

pap / forsal.pl / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz