GDDKiA: Ponad 4000 kilometrów dróg szybkiego ruchu w Polsce

Wraz z otwarciem 12-kilometrowego odcinka obwodnicy na S11 przebiliśmy granicę 4 tys. km dróg szybkiego ruchu. W ciągu najbliższych 2-3 lat powinniśmy przekroczyć barierę 5 tys. km – zapowiada GDDKiA.

7 listopada Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oddała do ruchu obwodnicę Szczecinka o długości 12 km w ramach drogi ekspresowej S11. Nowa trasa ułatwi przejazd na S11, łączącej Pomorze z Wielkopolską i Śląskiem.

Z danych GDDKiA wynika, że sieć dróg ekspresowych i autostrad w naszym kraju liczyła dotychczas 3 993 km. Oddana do użytku 12 km obwodnica Szczecinka pozwoli przekroczyć 4 000 kilometrów dróg szybkiego ruchu. Docelowo sieć dróg szybkiego ruchu ma w Polsce wynieść 8000 kilometrów co oznacza, że obecnie jesteśmy na półmetku. Drogowcy twierdzą, że w ciągu najbliższych 2-3 lat powinna zostać przekroczona bariera 5 000 km. Obecnie w realizacji jest około 1100 km dróg, a w przetargach kolejne blisko 350 km.

Obwodnica Szczecinka jest częścią przyszłej drogi ekspresowej S11, która połączy Pomorze Środkowe przez Poznań z A1 na Śląsku. Szczecinek dołączył do Jarocina i Ostrowa Wielkopolskiego, które mają już obwodnicę na S11. Od października tego roku gotowy jest wspólny przebieg dróg S6 i S11 między Kołobrzegiem i Koszalinem, a w budowie jest obwodnica Kępna i Olesna. W przetargu na zaprojektowanie i budowę są odcinki łączące Koszalin z Bobolicami. Pozostałe fragmenty tej trasy objęte są pracami przygotowawczymi i będą sukcesywnie realizowane w kolejnych latach – podaje GDDKiA.

Czytaj także: Drogie autostrady w Polsce

Money.pl / Obserwatorgospodarczy.pl / Gddkia.gov.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply