Gdańsk: demonstracja narodowców „przeciwko tęczowej agresji”, wulgarna profanacja aktywistów LGBT [+FOTO]

Podczas jednej z kontrmanifestacji zwolenników ideologii LGBT wobec demonstracji narodowców „Gdańsk przeciwko tęczowej agresji” działacze LGBT ponownie dopuścili się profanacji katolickiej procesji i Najświętszego Sakramentu.

W sobotę Młodzież Wszechpolska i Ruch Narodowy zorganizowali w Gdańsku demonstrację pod hasłem „Gdańsk przeciwko tęczowej agresji”. Uczestniczył w niej poseł Konfederacji, Michał Urbaniak. Narodowcy skandowali m.in. „Gdańsk mówi “nie” LGBT”, „Precz z tęczową cenzurą”, „Chłopak dziewczyna normalna rodzina” czy „Wielka Polska katolicka”.

Równolegle odbywała się manifestacja środowisk LGBT, a także KOD, gdzie widać było flagi tęczowe i unijne. W pewnym momencie na miejscu pojawiły się też „Trójmiejskie Dziewuchy”, niosąc na przedzie transparent z ukoronowaną waginą, imitując Najświętszy Sakrament niesiony w procesji. Całość wyraźnie nawiązywała do procesji Bożego Ciała, parodiując niesiony w niej przez kapłana Najświętszy Sakrament. Według „Dziennika Bałtyckiego”, był to ten sam transparent, który pojawił się wcześniej na Marszu Równości.

Zobacz: Skandaliczna profanacja i kpiny z katolickich tradycji na Trójmiejskim Marszu Równości

 

Wywołało to oburzenie uczestników demonstracji narodowców. Domagano się spisania kobiet. Po jakimś czasie policjanci zaczęli to robić. Jeden z mężczyzn nie wytrzymał jednak i próbował wyrwać transparent. Wywiązała się szamotanina, w wyniku której mężczyzna został skuty i doprowadzony do radiowozu. Policja poinformowała, że zostanie skierowany wniosek do sądu o ukaranie go za zakłócanie porządku publicznego.

Jeszcze przed rozpoczęciem się manifestacji narodowców, przy Złotej Bramie i tablicy w miejscu zamachu na prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza, odbyła się demonstracja pod hasłem “Twój Gdańsk Prezydencie”, organizowana m.in. przez organizacje pro-LGBT. Jej uczestnicy prezentowali wielką, tęczową flagę, a także transparenty, m.in. ze słowami Adamowicza: „Ten jest zboczony, kto sieje nienawiść”.

Z kolei pod Ratuszem Głównego Miasta zebrali się uczestnicy kontrmanifestacji „Gdańsk dla wszystkich”, z udziałem m.in. prezydent miasta, Aleksandry Dulkiewicz oraz europosłanki Magdaleny Adamowicz, żona zamordowanego prezydenta Gdańska.

– Nie ma dla katolików ważniejszego przykazania, niż przykazanie miłości – mówiła Adamowicz. – Chciałabym wezwać tych młodych ludzi, którzy dziś błądzą, żeby nie tłumaczyli się, że bronią tradycji i wiary. Każdy ma prawo kochać.

Wcześniej środowiska lewicowe i gejowskie apelowały do władz Gdańska, by rozwiązać demonstrację narodowców. Te nie podjęły jednak takiej decyzji, zapowiadając wysłanie specjalnych obserwatorów z Urzędu Miasta.

Czytaj także: Profanacja Mszy Św., prawo do adopcji dla homomałżeństw. „Parada Równości” w Warszawie pod patronatem Trzaskowskiego [+FOTO]

dziennikbaltycki.pl / trojmiasto.pl / Twitter / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply