Gdańsk: demonstracja narodowców „przeciwko tęczowej agresji”, wulgarna profanacja aktywistów LGBT [+FOTO]

Podczas jednej z kontrmanifestacji zwolenników ideologii LGBT wobec demonstracji narodowców „Gdańsk przeciwko tęczowej agresji” działacze LGBT ponownie dopuścili się profanacji katolickiej procesji i Najświętszego Sakramentu.

W sobotę Młodzież Wszechpolska i Ruch Narodowy zorganizowali w Gdańsku demonstrację pod hasłem „Gdańsk przeciwko tęczowej agresji”. Uczestniczył w niej poseł Konfederacji, Michał Urbaniak. Narodowcy skandowali m.in. „Gdańsk mówi „nie” LGBT”, „Precz z tęczową cenzurą”, „Chłopak dziewczyna normalna rodzina” czy „Wielka Polska katolicka”.

Równolegle odbywała się manifestacja środowisk LGBT, a także KOD, gdzie widać było flagi tęczowe i unijne. W pewnym momencie na miejscu pojawiły się też „Trójmiejskie Dziewuchy”, niosąc na przedzie transparent z ukoronowaną waginą, imitując Najświętszy Sakrament niesiony w procesji. Całość wyraźnie nawiązywała do procesji Bożego Ciała, parodiując niesiony w niej przez kapłana Najświętszy Sakrament. Według „Dziennika Bałtyckiego”, był to ten sam transparent, który pojawił się wcześniej na Marszu Równości.

Zobacz: Skandaliczna profanacja i kpiny z katolickich tradycji na Trójmiejskim Marszu Równości

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
 

Wywołało to oburzenie uczestników demonstracji narodowców. Domagano się spisania kobiet. Po jakimś czasie policjanci zaczęli to robić. Jeden z mężczyzn nie wytrzymał jednak i próbował wyrwać transparent. Wywiązała się szamotanina, w wyniku której mężczyzna został skuty i doprowadzony do radiowozu. Policja poinformowała, że zostanie skierowany wniosek do sądu o ukaranie go za zakłócanie porządku publicznego.

Jeszcze przed rozpoczęciem się manifestacji narodowców, przy Złotej Bramie i tablicy w miejscu zamachu na prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza, odbyła się demonstracja pod hasłem „Twój Gdańsk Prezydencie”, organizowana m.in. przez organizacje pro-LGBT. Jej uczestnicy prezentowali wielką, tęczową flagę, a także transparenty, m.in. ze słowami Adamowicza: „Ten jest zboczony, kto sieje nienawiść”.

Z kolei pod Ratuszem Głównego Miasta zebrali się uczestnicy kontrmanifestacji „Gdańsk dla wszystkich”, z udziałem m.in. prezydent miasta, Aleksandry Dulkiewicz oraz europosłanki Magdaleny Adamowicz, żona zamordowanego prezydenta Gdańska.

– Nie ma dla katolików ważniejszego przykazania, niż przykazanie miłości – mówiła Adamowicz. – Chciałabym wezwać tych młodych ludzi, którzy dziś błądzą, żeby nie tłumaczyli się, że bronią tradycji i wiary. Każdy ma prawo kochać.

Wcześniej środowiska lewicowe i gejowskie apelowały do władz Gdańska, by rozwiązać demonstrację narodowców. Te nie podjęły jednak takiej decyzji, zapowiadając wysłanie specjalnych obserwatorów z Urzędu Miasta.

Czytaj także: Profanacja Mszy Św., prawo do adopcji dla homomałżeństw. „Parada Równości” w Warszawie pod patronatem Trzaskowskiego [+FOTO]

dziennikbaltycki.pl / trojmiasto.pl / Twitter / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz