We Francji aresztowano zradykalizowanego 16-latka, który planował zamach terrorystyczny. Nastolatek nawiązał kontakt z propagandystami Państwa Islamskiego. Nie podano jego narodowości.

Policja przeszukała na północy Francji, niedaleko granicy z Belgią, mieszkanie zradykalizowanego 16-latka, który publikował w mediach społecznościowych wiadomości gloryfikujące Państwo Islamskie – podała we wtorek stacja RTL. W jego domu policja odkryła materiały wskazujące na przygotowania do aktu terrorystycznego.

[kesy_ads_728]

Okazało się też, że nastolatek kontaktował się z propagandystami Państwa Islamskiego i innymi zradykalizowanymi osobami. W poniedziałek został tymczasowo aresztowany.

16-latek usłyszał zarzuty propagowania terroryzmu, bezpośredniego nawoływanie do działań terrorystycznych oraz spiskowania. Stacja RTL nie podała jego narodowości.

Śledztwo w omawianej sprawie prowadzi Generalna Dyrekcja Bezpieczeństwa Wewnętrznego (DGSI).

W październiku Francja podniosła do najwyższego poziomu alert zagrożenia terrorystycznego, co było bezpośrednim skutkiem ataku islamisty w Arras w połowie października.

Szef MSW Francji zapowiedział wówczas wydalenie każdego imigranta powiązanego z organizacjami terrorystycznymi i uznanego za niebezpiecznego. Działania francuskiego MSW były spowodowane także wzrostem zagrożenia terrorystycznego w związku z konfliktem w Strefie Gazy.

Przeczytaj: Francja: Paryski Luwr ewakuowany i zamknięty z powodu zagrożenia atakiem terrorystycznym

rtl.fr / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply