Imigranci z usuniętego w zeszłym tygodniu obozowiska w Saint-Denis pod Paryżem w poniedziałek wieczorem rozbili namioty na stołecznym Placu Republiki. Obozowisko zostało zlikwidowane przez policję. Pro-imigracyjni aktywiści apelują o znalezienie imigrantom zakwaterowania.

Na Placu Republiki w poniedziałek rozstawiono około 5000 namiotów – informuje portal “France 24”. Namioty zostały szybko zapełnione przez imigrantów, głównie z Afganistanu. Późnym wieczorem obozowisko zostało zlikwidowane przez policję.

W stosunku do imigrantów, którzy nie chcieli opuścić obozowiska, policja użyła gazu łzawiącego.

Lokacja została stworzona przez działaczy stowarzyszenia “Utopia 56”, które ma na celu wsparcie legalnych oraz nielegalnych migrantów.

Prefektura paryskiej policji wydała w poniedziałek wieczorem komunikat, w którym podkreślono, że “niedopuszczalne jest tworzenie takich obozowisk (jak na Placu Republiki) przez pewne stowarzyszenia”.

Akcja policji wzbudziła krytykę niektórych organizacji pozarządowych.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W ubiegłym tygodniu francuscy policjanci przymusowo wywieźli około 2,4 tys. migrantów, którzy koczowali na paryskim przedmieściu Saint-Denis w okolicy obiektu sportowego Stade de France. Akcja policji wywołała we Francji ożywioną dyskusję.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Francja: Protesty przeciwko ustawie, która przewiduje zakaz nagrywania działań policji

Policja rozpoczęła swoją akcję wcześnie rano. Autobusy stały pod dzikim obozowiskiem już około godziny 4.30 rano. Migranci ustawili się do nich w długich kolejkach wraz ze swoich dobytkiem jaki zdołali zgromadzić w koczowisku, które znacznie rozrastało się od sierpnia. Do wywiezienia migrantów do 26 miejsc przygotowanych dla kwaterowania imigrantów (specjalne ośrodki ale też budynki szkół) potrzebnych było 80 autobusów.

Zobacz także: Nielegalne koczowisko imigrantów w centrum Warszawy

france24.com / pap / youtube.com / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply