Francuscy internauci wyrazili w mediach społecznościowych oburzenie z powodu zorganizowania w niedzielę wyborów samorządowych, mimo epidemii koronawirusa. Skrytykowali także przekazywanie żeli antybakteryjnych i maseczek medycznych lokalom wyborczym zamiast szpitalom i aptekom.

Jak poinformowała w niedzielę Polska Agencja Prasowa (PAP), w dniu wyborów samorządowych we Francji furorę w internecie zrobił hasztag #JeNiraiPasVoter (#NiePójdęGłosować). Fala krytyki spadła na prezydenta Emmanuela Macrona za decyzję o przeprowadzeniu pierwszej tury wyborów samorządowych, mimo że dzień wcześniej na terenie całego kraju ogłoszony został stan epidemii.

Zobacz także: Pod presją Unii, Niemcy zwiększą eksport produktów ochronnych

„Po raz pierwszy i celowo nie pójdę na wybory, mimo że głosuję od 37 lat” – pisze Laurent Audeguin. Pyta także „czemu premier Edouard Philippe apeluje o zachowania społecznego dystansu, a jednocześnie przeprowadza się głosowanie, które mogłoby odbyć się za dwa lub trzy miesiące?”.

Także wielu innych internatów poinformowało o pozostaniu w domu, zamiast pójściu na wybory. Dużą popularnością cieszył się na Twitterze wpis przewodniczącego komitetu medycznego grupy paryskich szpitali AP-HP Remiego Solomona. Napisał on „Nie głosuj, unikaj kontaktu na mniej niż dwa metry. Często myj ręce. W szpitalach jesteśmy zmobilizowani”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak informuje PAP, wielu internatów krytykuje także decyzję władz o zagwarantowaniu lokalom wyborczym, nie zaś szpitalom, aptekom i najbardziej potrzebującym, żelu antybakteryjnego oraz maseczek medycznych.

Wspomniane produkty są obecnie niedostępne zarówno w Paryżu, jak i innych francuskich miastach. Nie pomogła w tym zakresie nawet kontrola cen, zagwarantowana dekretem przez ministra gospodarki i finansów Bruno Le Maire.

Zobacz także: Koronawirus: Niemcy zamykają granice

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W mediach społecznościowych ukazało się dużo zdjęć francuskiego personelu medycznego ze szpitali, który informuje o braku w ich placówkach maseczek i żelu przeciwbakteryjnego oraz kombinezonów ochronnych.

pap / forsal.pl / kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz