Facebook zakazuje reklamowania akcesoriów do broni

Facebook poinformował w sobotę, że zakazuje reklamowania akcesoriów do broni w Stanach Zjednoczonych ze skutkiem natychmiastowym. Zakaz będzie trwać przynajmniej do dwóch dni po inauguracji prezydentury Joe Bidena – przekazuje Reuters.

Jak poinformowała agencja prasowa Reuters, w sobotę Facebook ogłosił, że zakazuje na swojej stronie reklamowania akcesoriów do broni jak i sprzętu ochronnego. Zakaz ma skutek natychmiastowy, a będzie trwał przynajmniej do dwóch dni po zaprzysiężeniu Joe Bidena na prezydenta USA.

„Już zabraniamy reklam broni, amunicji i tłumików. Ale teraz będziemy również zabraniać reklam akcesoriów”, poinformowała firma Facebook w poście.

Zobacz też: Facebook czasowo zablokował konto Grupy Wyszehradzkiej

Trzech senatorów partii Demokratów wysłało w piątek list do dyrektora Facebooka Marka Zuckerberga, prosząc go o trwałe zablokowanie reklam produktów, które są wyraźnie zaprojektowane do użycia w walce zbrojnej.

Senatorowie twierdzą, że firma musi podjąć te i inne działania, aby „ponosić odpowiedzialność za to, jak krajowi wrogowie Stanów Zjednoczonych wykorzystali produkty i platformę firmy do realizacji własnych nielegalnych celów”.

Facebook w piątek zablokował tworzenie nowych wydarzeń na Facebooku w bliskim sąsiedztwie takich miejsc jak Biały Dom i Kapitol Stanów Zjednoczonych w Waszyngtonie, a także przy najważniejszych budynkach w stolicach stanowych. Blokada będzie trwała do 20 stycznia.

Zobacz też: Facebook usunął sieć “porochobotów”

Jak poinformował Mark Zuckerbeg, po zamieszkach w amerykańskim Kapitolu konta Donalda Trumpa zostały zbanowane przynajmniej do momentu przekazania urzędu prezydenta Joe Bidenowi.

“Szokujące wydarzenia ostatnich 24 godzin wyraźnie pokazują, że prezydent Donald Trump zamierza wykorzystać swój pozostały czas na stanowisku, aby podważyć pokojowe i zgodne z prawem przekazanie władzy swojemu następcy, Joe Bidenowi” – czytamy na profilu Zuckerberga.

Następnie dodaje: “Po zatwierdzeniu wyników wyborów przez Kongres, priorytetem dla całego kraju musi być teraz zapewnienie, że pozostałe 13 dni i dni po inauguracji upłyną pokojowo i zgodnie z ustalonymi normami demokratycznymi”.

Kresy.pl/Reuters

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply