Facebook zakazuje reklamowania akcesoriów do broni

Facebook poinformował w sobotę, że zakazuje reklamowania akcesoriów do broni w Stanach Zjednoczonych ze skutkiem natychmiastowym. Zakaz będzie trwać przynajmniej do dwóch dni po inauguracji prezydentury Joe Bidena – przekazuje Reuters.

Jak poinformowała agencja prasowa Reuters, w sobotę Facebook ogłosił, że zakazuje na swojej stronie reklamowania akcesoriów do broni jak i sprzętu ochronnego. Zakaz ma skutek natychmiastowy, a będzie trwał przynajmniej do dwóch dni po zaprzysiężeniu Joe Bidena na prezydenta USA.

„Już zabraniamy reklam broni, amunicji i tłumików. Ale teraz będziemy również zabraniać reklam akcesoriów”, poinformowała firma Facebook w poście.

Zobacz też: Facebook czasowo zablokował konto Grupy Wyszehradzkiej

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Trzech senatorów partii Demokratów wysłało w piątek list do dyrektora Facebooka Marka Zuckerberga, prosząc go o trwałe zablokowanie reklam produktów, które są wyraźnie zaprojektowane do użycia w walce zbrojnej.

Senatorowie twierdzą, że firma musi podjąć te i inne działania, aby „ponosić odpowiedzialność za to, jak krajowi wrogowie Stanów Zjednoczonych wykorzystali produkty i platformę firmy do realizacji własnych nielegalnych celów”.

Facebook w piątek zablokował tworzenie nowych wydarzeń na Facebooku w bliskim sąsiedztwie takich miejsc jak Biały Dom i Kapitol Stanów Zjednoczonych w Waszyngtonie, a także przy najważniejszych budynkach w stolicach stanowych. Blokada będzie trwała do 20 stycznia.

Zobacz też: Facebook usunął sieć „porochobotów”

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Jak poinformował Mark Zuckerbeg, po zamieszkach w amerykańskim Kapitolu konta Donalda Trumpa zostały zbanowane przynajmniej do momentu przekazania urzędu prezydenta Joe Bidenowi.

„Szokujące wydarzenia ostatnich 24 godzin wyraźnie pokazują, że prezydent Donald Trump zamierza wykorzystać swój pozostały czas na stanowisku, aby podważyć pokojowe i zgodne z prawem przekazanie władzy swojemu następcy, Joe Bidenowi” – czytamy na profilu Zuckerberga.

Następnie dodaje: „Po zatwierdzeniu wyników wyborów przez Kongres, priorytetem dla całego kraju musi być teraz zapewnienie, że pozostałe 13 dni i dni po inauguracji upłyną pokojowo i zgodnie z ustalonymi normami demokratycznymi”.

Kresy.pl/Reuters

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz