Technologia ma pozwolić na zapisywanie 100 słów na minutę, czyli około 5 razy szybciej niż obecnie przy użyciu smartfonu.

Spółka Building 8 należąca do Facebook Inc. pracuje od kilku miesięcy nad technologią pozwalającą na pisanie tekstów w komputerze jedynie za pomocą myśli – ujawniła wczoraj Regina Dugan, dyrektor Building 8 podczas konferencji inwestorów w San Jose. Docelowo dzięki tej technologii będzie można zapisywać 100 słów na minutę, około 5 razy szybciej niż obecnie trwa to przy użyciu smartfonu.

Dugan powiedziała, że nie chodzi o „podsłuchiwanie” ludzkich myśli, których Facebook nie ma prawa znać. Z jej słów wynika, że użytkownik technologii będzie miał kontrolę nad tym, które myśli zostaną ujawnione.

Osobnym projektem rozwijanym przez Building 8 jest technologia pozwalająca ludziom „słyszeć” za pomocą skóry.

W opinii Dugan opracowywane technologie mają pomagać osobom niepełnosprawnym. Mogą także pomagać w obsłudze smartfonów osobom, które nie mogą w danym czasie spoglądać na monitor.

Nad podobną technologią, która pozwoli na czytanie myśli za pomocą elektrod wszczepionych do mózgu, pracuje już należąca do miliardera Eona Muska firma Neuralink.

CZYTAJ TAKŻE: Nowa funkcja zrewolucjonizuje Facebooka?

Kresy.pl / Wall Street Journal

Reklama0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz