Jak ustalili funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Elblągu w zakończonej 31 marca kontroli legalności zatrudnienia, mężczyzna wprowadził cudzoziemców w błąd, zapewniając ich, że dopełnił niezbędnych formalności i pracownicy są zatrudnieni legalnie. Za nielegalnie zatrudnienie grozi mu do 10 tysięcy złotych grzywny.

Elbląg: Przedsiębiorca zatrudniał nielegalnie aż 59 Ukraińców

59 Ukraińców i 3 Mołdawian pracowało przy obróbce tworzyw sztucznych w firmach na terenie Elbląga, Gdańska i powiatu gdańskiego, gdzie pracodawca realizował zlecenia jako podwykonawca. Funkcjonariusze Straży Granicznej stwierdzili, że szef firmy wprowadził w błąd cudzoziemców, zapewniając ich o legalnej pracy. Nieprawidłowości wobec cudzoziemców dotyczyły warunków powierzenia pracy, tj. miejsca pracy oraz rodzaju umowy cywilnoprawnej zadeklarowanych w oświadczeniach o zamiarze powierzenia wykonywania pracy.

W tej sytuacji Straż Graniczna odstąpiła od podjęcia wobec cudzoziemców czynności administracyjnych. Wobec pracodawcy zostanie skierowany wniosek do sądu. Za popełnione wykroczenie grozi mu nawet do 10 tys. zł grzywny.

Czytaj również: Przemyska firma zatrudniała nielegalnie ponad 100 Ukraińców

Czytaj więcej: Ukraińskie zagrożenie – źródła i skutki imigracji zarobkowej​

kresy.pl/ MOSG
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz