W rosyjskim mieście Biełgorod doszło do eksplozji, która uszkodziła fasadę wieżowca i samochody – poinformowała agencja prasowa Reuters.

Jak przekazała w niedzielę agencja prasowa Reuters, w rosyjskim mieście Biełgorod doszło do eksplozji, która uszkodziła fasadę wieżowca i samochody.

Kanały na Telegramie, powołując się na naocznych świadków, poinformowały, że na ulicy Jesienina słychać było odgłos eksplozji. Zdjęcia przedstawiają uszkodzoną elewację wieżowca. Te same źródła informowały również o uszkodzonym samochodzie.

„Naoczny świadek donosi, że widział drona przypominającego samolot lecącego nad głową w pobliżu Ulitki [dzielnicy], wielkości mniejszej niż metr. Potem słychać było eksplozję” – cytuje naocznego świadka portal Meduza.

W niedzielę rosyjskie Ministerstwo Obrony trzykrotnie informowało o zestrzelonych dronach w obwodzie biełgorodzkim. Jednak władze nie skomentowały jeszcze sytuacji z wybuchem w Biełgorodzie.

Baza, rosyjski niezależny kanał Telegram, również poinformował o eksplozji w Biełgorodzie.

Gubernator zachodniego regionu Rosji oskarżył ukraińskiego drona o uszkodzenie budynku mieszkalnego w mieście po tym, jak rosyjskie ministerstwo obrony poinformowało, że obrona powietrzna zestrzeliła co najmniej cztery ukraińskie drony na zachodzie kraju.

„Stan wyjątkowy w Biełgorodzie” – powiedział Wiaczesław Gładkow, gubernator Biełgorodu, na swoim kanale Telegram, gdzie udostępnił zdjęcia rozbitych okien i strzaskanych dachówek w wielopiętrowym budynku.

“Przyczyny zdarzenia są ustalane” – powiedział, dodając: “Według wstępnej wersji uszkodzenia powstały w wyniku ataku UAV”, odnosząc się do bezzałogowego statku powietrznego lub drona bojowego.

Zobacz też: Potężna eksplozja w zakładzie optycznym pod Moskwą, produkującym m.in. sprzęt wojskowy [+VIDEO] 

Kresy.pl/Reuters/Meduza

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply