Informację o przejściu byłych senatorów PO do klubu PiS przekazał marszałek Senatu Stanisław Karczewski z Prawa i Sprawiedliwości.

Marszałek Karczewski poinformował, że chodzi o byłych senatorów PO Andrzeja Misiołka i Leszka Piechotę. To gorąca, obustronna akceptacja – powiedział przewodniczący Senatu.

Rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości przekazała z kolei że byli senatorowie Platformy Obywatelskiej wyrazili chęć wstąpienia do klubu PiS i otrzymali przy tym pozytywną rekomendację władz klubu. Formalnie decyzję podejmie klub PiS na pierwszym posiedzeniu w Nowym Roku – dodała Mazurek.

CZYTAJ TAKŻE: Znany poseł PO dla niemieckiej gazety: UE musi dać ultimatum Polsce

Jako Polacy, senatorowie RP, kierując się słowami złożonego ślubowania, nie godzimy się z taką linią działania władz klubu parlamentarnego PO, jak i władz Platformy Obywatelskiej i z dniem dzisiejszym rezygnujemy z członkostwa w klubie parlamentarnym PO i w Platformie Obywatelskiej – brzmiało środowe oświadczenie senatorów PO.

Senatorom chodziło o wywiad, udzielony przez Borysa Budkę 23 sierpnia tego roku niemieckiemu tygodnikowi „Die Zeit”. Działacz PO stwierdził w nim, że Unia Europejska musi pokazać bezwzględność, ale jednocześnie dać do zrozumienia, że nie jest ona skierowana przeciwko Polakom, tylko przeciwko rządowi. Dodał również, że UE musi postawić Polsce ultimatum.

Jako senatorowie RP oraz członkowie Platformy Obywatelskiej zdecydowanie odcinamy się od tej części wypowiedzi posła Borysa Budki, w której sugeruje on, że UE powinna stawiać Polsce ultimatum, być nieustępliwa, nieprzejednana, twarda i pokazać swoją siłę wobec Polski oraz grozić naszemu krajowi konsekwencjami w postaci sankcji, których domagałby się jako ostatni – podkreślili byli już senatorowie PO.

Kresy.pl / dziennik.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz