Funkcjonariusze polskiej Straży Granicznej zatrzymali trzech nielegalnych imigrantów z Afryki, którzy pieszo przekroczyli granicę.

Zatrzymania dokonali 13 grudnia funkcjonariusze Straży Granicznej z placówek: Wojtkowa, Hermanowice i Huwniki. Zatrzymani imigranci z Afryki to młodzi mężczyźni, w wieku od 20 do 25 lat, obywatele Senagalu, Gambii i Mali. Granicę polsko-ukraińską przekroczyli pieszo. Aresztowanie miało miejsce w okolicy Przemyśla. Imigranci chcieli dostać się do Holandii.

Według informacji podanych przez Straż Graniczna, Afrykańczycy poznali się w Kijowie na Ukrainie, gdzie jeden z nich studiował. To na Ukrainie mieli wspólnie zaplanować nielegalne przekroczenie granicy.

CZYTAJ TAKŻE: Niemcy: blisko polskiej granicy zatrzymano ciężarówkę z 51 imigrantami

Imigranci z Afryki dobrze zaplanowali swoje przejście przez granicę. Używali GPS-u i map. Przy zatrzymanych mężczyznach znaleziono także pieniądze, odzież, obuwie na zmianę oraz żywność. Nie posiadali przy sobie żadnych dokumentów.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Straż Graniczna prowadzi aktualnie czynności mające na celu do przekazania zatrzymanych służbom granicznym Ukrainy.

Rzeczniczka Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej Major Elżbieta Pikor podając informację o incydencie przywołała statystyki, według których od stycznia do listopada tego roku na odcinku podkarpackiej granicy państwowej miały miejsce łącznie 43 przypadki nielegalnego przekroczenia granicy dokonanych przez 105 cudzoziemców. Wśród nich było: 14 obywateli Bangladeszu, 11 Rosji, po 10 Indii i Turcji, po 8 obywateli Ukrainy i Pakistanu, 7 Armenii, a także z Iraku, Syrii, Maroka, Mongolii, Tadżykistanu, Afganistanu, Wietnamu, Mołdawii i Palestyny.

Kresy.pl / dziennik.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz