Funkcjonariusze polskiej Straży Granicznej zatrzymali trzech nielegalnych imigrantów z Afryki, którzy pieszo przekroczyli granicę.

Zatrzymania dokonali 13 grudnia funkcjonariusze Straży Granicznej z placówek: Wojtkowa, Hermanowice i Huwniki. Zatrzymani imigranci z Afryki to młodzi mężczyźni, w wieku od 20 do 25 lat, obywatele Senagalu, Gambii i Mali. Granicę polsko-ukraińską przekroczyli pieszo. Aresztowanie miało miejsce w okolicy Przemyśla. Imigranci chcieli dostać się do Holandii.

Według informacji podanych przez Straż Graniczna, Afrykańczycy poznali się w Kijowie na Ukrainie, gdzie jeden z nich studiował. To na Ukrainie mieli wspólnie zaplanować nielegalne przekroczenie granicy.

CZYTAJ TAKŻE: Niemcy: blisko polskiej granicy zatrzymano ciężarówkę z 51 imigrantami

Imigranci z Afryki dobrze zaplanowali swoje przejście przez granicę. Używali GPS-u i map. Przy zatrzymanych mężczyznach znaleziono także pieniądze, odzież, obuwie na zmianę oraz żywność. Nie posiadali przy sobie żadnych dokumentów.

Straż Graniczna prowadzi aktualnie czynności mające na celu do przekazania zatrzymanych służbom granicznym Ukrainy.

Rzeczniczka Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej Major Elżbieta Pikor podając informację o incydencie przywołała statystyki, według których od stycznia do listopada tego roku na odcinku podkarpackiej granicy państwowej miały miejsce łącznie 43 przypadki nielegalnego przekroczenia granicy dokonanych przez 105 cudzoziemców. Wśród nich było: 14 obywateli Bangladeszu, 11 Rosji, po 10 Indii i Turcji, po 8 obywateli Ukrainy i Pakistanu, 7 Armenii, a także z Iraku, Syrii, Maroka, Mongolii, Tadżykistanu, Afganistanu, Wietnamu, Mołdawii i Palestyny.

Kresy.pl / dziennik.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. jaro7
    jaro7 :

    Przecież Błaszczak twierdzi że granica pilnowana a przez granice z ukrami przechodzi mnóstwo nielegalów.Zatrzymania takie jk to to rzadkość.Muzułmanów przez dwa lata nierzadu PiS przybyło ponad 28tys (4 razy więcej niz deklarowały platfusy).