Policjanci z Jarosławia i Wrocławia zatrzymali dwóch obywateli Ukrainy w wieku 26 i 30 lat. Są podejrzani o włamanie na konto bankowe mieszkanki gminy Chłopice na Podkarpaciu, która straciła prawie 30 tys. zł. Trafili do aresztu.

W ubiegłym tygodniu 36-letnia mieszkanka gminy Chłopice została oszukana podczas sprzedaży sukienki przez internet – podaje portal TVP 3 Wrocław. Podczas potwierdzania transakcji kliknęła w przesłany do niej link. Następnie kilkukrotnie wpisała login i hasło do bankowości internetowej. Kobieta straciła blisko 30 tys. zł, ponieważ złodzieje otrzymali dostęp do jej konta.

Policjanci ustalili, że za część skradzionych pieniędzy złodzieje kupili przez internet sprzęt elektroniczny w dwóch wrocławskich sklepach.

Policjanci z Jarosławia skontaktowali się z wrocławskimi funkcjonariuszami. Wrocławscy mundurowi zatrzymali dwóch obywateli Ukrainy w jednym ze sklepów. Mężczyźni niczego nie podejrzewając, przyszli po odbiór zamówienia – poinformowała asp. szt. Anna Długosz, oficer prasowy komendy policji w Jarosławiu.

Dwaj obywatele Ukrainy w wieku 26 i 30 lat trafili do policyjnego aresztu. Okazało się, że dwudziestosześciolatek jest poszukiwany przez trzy jednostki policji na terenie kraju za oszustwa i posiadanie narkotyków.

Ukraińcy usłyszeli zarzuty włamania na konto bankowe i kradzieży z niego blisko 30 tys. zł. Grozi im do 10 lat więzienia. Sąd Rejonowy w Jarosławiu zastosował wobec podejrzanych trzymiesięczny areszt.

Policjanci sprawdzają, czy zatrzymani mają na swoim koncie inne tego typu przestępstwa.

Jak informowaliśmy, statystycznie najwięcej przestępstw popełniają w Polsce Ukraińcy, jednak okazuje się, że najczęściej dopuszczają się ich Gruzini. W poniedziałek Rzeczpospolita powołała się na dane Komendy Głównej Policji, która w lipcu znów podała statystyki dot. przestępczości cudzoziemców. Na początku roku odmówiła podania ich portalowi Kresy.pl, tłumacząc to m.in. „prośbami ambasad” i niechęcią do „piętnowania” poszczególnych narodowości.

wroclaw.tvp.pl / Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. RAFALXJXJXJ
    RAFALXJXJXJ :

    Nasi osadzeni powinni im dać porządny wycisk. Swoją drogą mafia ukraińska pierze lewe pieniądze kupując polskie firmy , mieszkania i ziemie. Jak zaczną głosować zobaczycie co się będzie działo na ścianie wschodniej i do czego to doprowadzi.