Nową ambasador USA zostanie Georgette Mosbacher, przedsiębiorca, działaczka społeczna i polityczna związana z Republikanami. Po jej zatwierdzeniu przez Senat, będzie pierwszą kobietą na tym stanowisku.

Trzyletnia kadencja aktualnego ambasadora Stanów Zjednoczonych w Polsce Paula Jonesa kończy się we wrześniu 2018 roku.

Przyszła ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher jest prezesem i dyrektorem wykonawczym założonej przez siebie firmy doradczej i marketingowej Georgette Mosbacher Enterprise.

ZOBACZ TAKŻE: Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce: „polskie obozy zagłady” są niewłaściwe i krzywdzące, lecz należy chronić podstawowe wartości

Mosbacher jest często zapraszana do amerykańskich mediów, a także współpracuje z telewizją Fox Business. Pisała na łamach „The Wall Street Journal”, „Financial Times” i „The Washington Times”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Przyszła ambasador sprawowała funkcję współprzewodniczącej Komisji Finansów Krajowego Komitetu Partii Republikańskiej i była odpowiedzialna za zbieranie funduszy dla sztabu wyborczego senatora Johna McCaina w jego kampanii prezydenckiej w roku 2000.

Georgette Mosbacher jest również członkinią wpływowego think tanku Rada Atlantycka i Stowarzyszenia Polityki Zagranicznej (Foreign Policy Association). W 2016 roku została powołana przez prezydenta Baracka Obamę do Rady Doradczej Dyplomacji Publicznej Stanów Zjednoczonych.

Kresy.pl / dziennik.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz