Dobre wyniki biegaczy

25-26 czerwca w Mariampolu odbyły się międzynarodowe zawody lekkoatletyczne o puchar “Sūduva” z udziałem biegaczy z Białorusi, Łotwy, Polski i Litwy.

Bardzo dobrze zaprezentowali się w nich przedstawiciele Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego. W grupie dziewcząt urodzonych w latach 1993-1994 w biegu na 1500 m stanęły na podium dwie przedstawicielki z Podbrzezia – Agnieszka Koleśnik i Wioletta Godlewska. Agnieszka i Wioletta cały czas prowadziły, a walka o zwycięstwo rozegrała się na ostatniej prostej, gdzie najszybsza była Agnieszka Koleśnik, która zdobyła I miejsce i puchar “Sūduva”, pokonując dystans 1500 m w 4 min. 47 sek.

Wioletta Godlewska zajęła III miejsce, pokonując dystans w 4 min. 50 sek. W biegu kobiet na 1500 m dobrze biegła Snieżana Dopolskaitė, zajmując III miejsce z czasem 5 min. 03 sek.

W biegu na 5000 m w grupie mężczyzn Valdas Dopolskas zajął V miejsce, pokonując dystans za 13 min. 35 sek. Dariusz Werkowski w biegu na 400 m poprawił wynik osobisty – 52,95 sek. i zajął XI miejsce wśród dorosłych.