Do zdarzenia doszło w czwartek – rocznicę śmierci Jana Pawła II. Policja w Ostrem na Żywiecczyźnie otrzymała zgłoszenie, że we mszy świętej uczestniczy zbyt wiele osób. Na miejscu interweniowali funkcjonariusze.

Jak poinformowała Mirosława Piątek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Żywcu, w czwartek po południu policjanci otrzymali zgłoszenie, że w kościele w Ostrem uczestniczy 16 osób plus osoby odprawiające mszę.

CZYTAJ TAKŻE: RPO: w trakcie epidemii koronawirusa rodzice nie mają kontaktu z umierającymi dziećmi

Wedle obowiązujących przepisów, wprowadzonych przez rząd w związku z epidemią koronawirusa, w mszach świętych, ślubach czy pogrzebach może uczestniczyć maksymalnie pięć osób, nie licząc sprawujących obrzędy.

Policjanci, którzy udali się na miejsce interwencji poprosili wiernych o opuszczenie kościoła. W świątyni pozostało pięć osób i msza była kontynuowana.

Postępowanie o wykroczenie będą prowadzili policjanci z Wydziały Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Żywcu. Wszczęte zostanie także postępowanie administracyjne. Materiały prześlemy do sanepidu – powiedziała Mirosława Piątek.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

CZYTAJ TAKŻE: Areszt za nieposłuszeństwo. Nowelizacja do specustawy dot. walki z koronawirusem

Przykra sytuacja. Faktycznie na mszę przyszło parę osób więcej, ale prawdopodobnie dlatego, że wczoraj była rocznica śmierci Jana Pawła II, media to nagłośniły. Ludzie przyszli do kościoła pod wpływem impulsu, pomodlić się za Ojca Świętego. Nie zauważyłem, że ludzi jest więcej, a w czasie liturgii ciężko już było kogoś wyprosić – stwierdził ks. Krzysztof Gałecki, proboszcz parafii Matki Bożej Różańcowej w Ostrem.

Kresy.pl / Dziennik Zachodni

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz