Prezydent Joe Biden ogłosił w środę, że Departament Obrony powołał grupę zadaniową zajmującą się strategią USA wobec Chin – poinformował portal NBC.

Jak poinformował portal NBC, prezydent USA Joe Biden ogłosił w środę, że Departament Obrony powołał grupę zadaniową zajmującą się strategią USA wobec Chin.

„Musimy stawić czoła rosnącym wyzwaniom stawianym przez Chiny, aby utrzymać pokój i bronić naszych interesów na Indo-Pacyfiku i na świecie” – przekonywał Biden podczas swojej pierwszej wizyty w Pentagonie od czasu objęcia urzędu. Prezydent kontynuował: „Dzisiaj poinformowano mnie o nowej grupie zadaniowej Departamentu Obrony obejmującej całe Chiny, Sekretarz Austin przyjrzy się naszej strategii i koncepcjom operacyjnym, technologii, postawie sił i więcej”.

Biden powiedział, że grupa zadaniowa będzie korzystać z ekspertów cywilnych i wojskowych z całego Departamentu Obrony i przedstawi Austinowi „w ciągu najbliższych kilku miesięcy” zalecenia dotyczące „kluczowych priorytetów i punktów decyzyjnych”.

„Będzie to wymagało całego wysiłku rządu, ponadpartyjnej współpracy w Kongresie oraz silnych sojuszy i partnerstw. W ten sposób sprostamy chińskiemu wyzwaniu i zapewnimy Amerykanom zwycięstwo w przyszłości” – powiedział Biden.

Biden i wiceprezydent Kamala Harris spotkali się z Austinem i innymi wyższymi rangą dowódcami wojskowymi i cywilnymi podczas środowej wizyty. Biden podziękował personelowi Departamentu Obrony za ich służbę i poświęcenie dla narodu.

„Nigdy, przenigdy was nie zhańbię. Nigdy was nie lekceważę. Nigdy nie będę upolityczniał waszej pracy” – obiecywał Biden.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Prezydent zapewnił również, że „nigdy nie zawaha się użyć siły w obronie żywotnych interesów narodu amerykańskiego i sojuszników na całym świecie, gdy będzie to konieczne”.

Biden zwrócił również uwagę na „długą historię służby przełamującej bariery” czarnych Amerykanów.

„Przed dzisiejszym wyjazdem wiceprezydent Harris i ja zamierzamy uczcić długą historię czarnoskórych Amerykanów walczących o ten kraj. Nawet wtedy, gdy ich wkład nie zawsze był uznawany lub odpowiednio uhonorowany” – powiedział Biden. Prezydent złożył „osobiste zobowiązanie”, że jego administracja zapewni, że „każda osoba będzie traktowana z godnością i szacunkiem”.

„Każda osoba, bez względu na jej tożsamość płciową, orientację seksualną czy pochodzenie religijne, zasługuje na to, by czuć się bezpiecznie w szeregach i doceniać jej wkład” – powiedział Biden.

Zobacz też: Biden: Sankcje zostaną zniesione dopiero po zaprzestaniu przez Iran wzbogacania uranu

Kresy.pl/NBC

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz