Szefowa policji Londynu Cressida Dick poinformowała w niedzielę, że czternastu policjantów zostało rannych w wyniku napadów podczas antyrasistowskich protestów w centrum Londynu w sobotę – przekazała Agencja Prasowa Reuters.

Jak przekazała Agencja Prasowa Reuters, szefowa londyńskiej policji Cressida Dick poinformowała, że czternastu jej podwładnych zostało rannych podczas antyrasistowskich protestów wywołanych śmiercią Georga Floyda w Stanach Zjednoczonych.

„Jestem głęboko zasmucona i przygnębiona tym, że mniejszość protestujących stała się gwałtowna wobec oficerów w centrum Londynu wczoraj wieczorem. Doprowadziło to do zranienia 14 funkcjonariuszy ”- przekazała Dick w oświadczeniu. „Liczba napadów jest szokująca i całkowicie niedopuszczalna”.

Brytyjska policja poinformowała, że ​​13 funkcjonariuszy zostało rannych podczas wcześniejszych protestów na początku tygodnia, ale w tych sprawach dokonano już części zatrzymań.

Dalsze protesty są planowane w niedzielę. Dick wezwał protestujących, aby znaleźli inny sposób na przekazanie swoich opinii, który „nie wymaga wyjścia na ulice Londynu” ze względu na ryzyko rozprzestrzenienia się koronawirusa.

Według brytyjskiego ministra zdrowia Matta Hancocka, protesty antyrasistowskie, w których uczestniczyły tysiące ludzi w Londynie i innych dużych brytyjskich miastach, „niewątpliwie” ryzykują spowodowanie wzrostu liczby przypadków COVID-19.

Zapytany podczas wywiadu dla Sky News, czy liczba uczestników protestów spowodowała wzrost liczby przypadków COVID-19, Hancock odpowiedział: „To bez wątpienia ryzyko”. „Bardzo popieram argumenty, które wysuwają protestujący… ale sam wirus nie dyskryminuje, a gromadzenie się w dużych grupach jest tymczasowo sprzeczne z regułami właśnie dlatego, że zwiększa ryzyko rozprzestrzeniania się tego wirusa. ”

John Edmunds, członek rządowej Naukowej Grupy Doradczej ds. Sytuacji Kryzysowych, przekazał że chociaż ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa jest niższe, obecnie szacuje się, że około 1 na 1000 osób w kraju jest zarażonych.

„Jeśli mamy tłum liczący kilka tysięcy osób można oczekiwać, że niektóre z nich będą zarażać, więc gromadzenie się tysięcy ludzi w jednym miejscu to jest ryzyko.” – przekazał w rozmowie z BBC TV.

Kresy.pl/Reuters

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz