W Czechach w niedzielę odnotowano 1541 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. To najwyższy dobowy wzrost, jaki miał miejsce w tym kraju od początku pandemii.

W niedzielę odnotowano w Czechach 1541 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Jest to najwyższy dobowy wzrost odnotowany w tym kraju od początku pandemii. Liczba nowych zakażeń w Czechach, które liczą 10 milionów mieszkańców, już piąty dzień z rzędu przekracza tysiąc – podaje Polska Agencja Prasowa (PAP).

W Czechach zakażonych jest aktualnie 13 700 osób. Większość z nich przechodzi chorobę COVID-19 w sposób łagodny. W sobotę z powodu koronawirusa w szpitalach znajdowało się 297 osób (69 w stanie ciężkim).

Zobacz także: Studenci Uniwersytetu Warszawskiego nie pójdą na uczelnię

Od 1 marca w Czechach odnotowano 35 401 przypadków zakażenia. Ponad 21 tys. osób wyzdrowiało. Śmierć z powodu choroby COVID-19 poniosły 453 osoby.

W ostatnich dniach wzrosła w kraju liczba testów na koronawirusa. Od wtorku do czwartku oscylowała w okolicach 15 tysięcy. W piątek doszła do 18 200. W kraju przeprowadzono łącznie ponad milion testów na COVID-19.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Od piątku na terenie całych Czech obowiązuje konieczność zakrywania nosa i ust wewnątrz budynków. Już od początku września było to wymagane w pojazdach publicznego transportu oraz w czasie wizyt w urzędach, instytucjach opieki zdrowotnej i społecznej.

Zobacz także: Koronawirus w bazie F-16 w Krzesinach

pap / polsatnews.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply