W Czechach w niedzielę odnotowano 1541 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. To najwyższy dobowy wzrost, jaki miał miejsce w tym kraju od początku pandemii.

W niedzielę odnotowano w Czechach 1541 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Jest to najwyższy dobowy wzrost odnotowany w tym kraju od początku pandemii. Liczba nowych zakażeń w Czechach, które liczą 10 milionów mieszkańców, już piąty dzień z rzędu przekracza tysiąc – podaje Polska Agencja Prasowa (PAP).

W Czechach zakażonych jest aktualnie 13 700 osób. Większość z nich przechodzi chorobę COVID-19 w sposób łagodny. W sobotę z powodu koronawirusa w szpitalach znajdowało się 297 osób (69 w stanie ciężkim).

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Zobacz także: Studenci Uniwersytetu Warszawskiego nie pójdą na uczelnię

Od 1 marca w Czechach odnotowano 35 401 przypadków zakażenia. Ponad 21 tys. osób wyzdrowiało. Śmierć z powodu choroby COVID-19 poniosły 453 osoby.

W ostatnich dniach wzrosła w kraju liczba testów na koronawirusa. Od wtorku do czwartku oscylowała w okolicach 15 tysięcy. W piątek doszła do 18 200. W kraju przeprowadzono łącznie ponad milion testów na COVID-19.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Od piątku na terenie całych Czech obowiązuje konieczność zakrywania nosa i ust wewnątrz budynków. Już od początku września było to wymagane w pojazdach publicznego transportu oraz w czasie wizyt w urzędach, instytucjach opieki zdrowotnej i społecznej.

Zobacz także: Koronawirus w bazie F-16 w Krzesinach

pap / polsatnews.pl / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz