Koronawirus w bazie F-16 w Krzesinach

U 16 żołnierzy 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach pod Poznaniem wykryto koronawirusa. Kolejnych ponad 100 czeka na wyniki testu – podaje RMF FM.

Jak przekazał oficer prasowy bazy mjr Krzysztof Terzyk, w bazie w Krzesinach wykryto ognisko epidemiczne. 16 żołnierzy zostało zarażonych koronawirusem. Kolejnych ponad 100 wojskowych, którzy mogli zostać narażeni na zarażenie, objęto kwarantanną. Żołnierze ci oczekują obecnie na wynik testu. Wojsko nie podało, jakie było źródło zakażenia.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Mjr Terzyk zapewnił, że obecność koronawirusa nie wpływa na realizowanie szkoleń w bazie i loty samolotów F-16 odbywają się zgodnie z planem.

W jednostce wprowadzono profilaktyczne mierzenie temperatury osób wchodzących. „Żołnierze oraz pracownicy resortu obrony narodowej stosują bezpieczną odległość pomiędzy sobą oraz zasadę utrzymywania higieny poprzez stosowanie środków dezynfekujących” – przekazał oficer prasowy. Jeśli sytuacja na to pozwala, żołnierze komunikują się ze sobą za pomocą środków teleinformatycznych.

W ostatnich dniach województwo wielkopolskie znajduje się w czołówce polskich województw pod względem liczby wykrytych przypadków COVID-19. W piątek Ministerstwo Zdrowia informowało na Twitterze o 57 przypadkach w Wielkopolsce. Więcej odnotowano tylko w woj. małopolskim (116) i mazowieckim (78). Od początku pandemii w Wielkopolsce odnotowano 6230 przypadków zakażeń koronawirusem. 238 osób zmarło, a 5057 wyzdrowiało.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

CZYTAJ TAKŻE: Odwołano wojskową defiladę 15 sierpnia. Powód: koronawirus

Kresy.pl / rmf24.pl / poznan.uw.gov.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz