Czeski minister zdrowia Adam Vojtiech zakomunikował w niedzielę wieczorem, że u 32 osób w Czechach potwierdzono zakażenie koronawirusem – poinformowała Polska Agencja Prasowa (PAP). Według ministra we wszystkich przypadkach choroba ma łagodny przebieg. W jego opinii nowe przypadki nie oznaczają też pojawiania się kolejnych ognisk koronawirusa.

Dotychczas w Czechach nie stwierdzono przypadków zgonów z powodu Covid-19.

Zobacz także: 11 przypadków koronawirusa w Polsce. jeden pacjent jest w ciężkim stanie

Vojtiech stwierdził także, że w przypadku wszystkich chorych nie występują kliniczne objawy zakażenia, lub są one bardzo łagodne. Zaznaczył też, że osoby, które nie wymagają hospitalizacji, przebywają w domach. Taki sposób postępowania jest spowodowany koniecznością utrzymania wolnych łóżek na oddziałach, na wypadek wystąpienia ostrych przypadków.

Minister poinformował także, że w poniedziałek odbędzie się posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Państwa. Będzie mu przewodniczył premier Andrej Babisz. W trakcie jego trwania Vojtiech planuje zgłosić propozycje ogólnokrajowego zakazu odwiedzin w szpitalach i domach seniorów.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Wicepremier i minister finansów Alena Schillerova przypomniała o akcji „KORONA”, która rozpocznie się  w poniedziałek o 7 rano. będzie ona polegała na prowadzeniu akcji informacyjnej na przejściach granicznych z Niemcami, Austrią i Słowacją. Każdy podróżny otrzyma ulotkę, na której będą opisane dokładne informacje o związanych z konorawirusem zasadach postępowania. Czeskie służby będą także prowadziły na granicach wyrywkowe kontrole stanu zdrowia.

Jak informuje PAP, prezydent Czech Milosz Zeman stwierdził w niedzielę, że „że epidemia koronawirusa minie, podobnie jak miało to miejsce w przeszłości z innymi epidemiami”. Prezydent zaznaczył, że wiele chorób w historii wywoływało już powszechną panikę. Wszystkie jednak ustępowały po jakimś czasie. W jego opinii panika jest najgorszą rzeczą, jaka może spotkać Czechy.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa zawieszono loty z Czech do Chin, Korei Południowej oraz Włoch. Wszyscy podróżni, którzy wracają z Włoch objęci są zaś obowiązkową 14-dniowa kwarantanną.

Zobacz także: Z powodu koronawirusa LOT i Wizzair zawieszają rejsy do Włoch

pap / forsal.pl / kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz