Czarnecki: Musimy twardo mówić o naszych ofiarach

Europoseł Ryszard Czarnecki krytycznie ocenił politykę prowadzoną przez władze Ukrainy.

Czarnecki w rozmowie z „Rzeczpospolitą” powiedział, że „nastąpiła rusyfikacja polityki ukraińskiej”. Uważa, że Ukraińcy kopiują działania rosyjskie w swojej polityce. „Myślę tutaj o agresji militarnej, snuciu planów o budowaniu imperium. Obecnie Ukraina nie wywiązuje się z wielu reform, dalej jest spora skala korupcji i dekompozycja siły Majdanu. Musimy twardo mówić o naszych ofiarach, nie rozumiem dlaczego Ukraińcy blokują ekshumacje mordowanych Polaków przez Sowietów. Ten kraj prędko do UE nie wejdzie” – powiedział Czarnecki.

Europoseł PiS pochwalił też status relacji polsko-amerykańskich. „Amerykańska polityka jest nacechowana konkretami ekonomicznymi. Mamy wspólne interesy ze Stanami Zjednoczonymi. Przypomnijmy, że prezydent USA szanuje Polskę i jej historię. Ustanowił przecież dzień Puławskiego za oceanem” – przypomniał.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Czarnecki wyraził opinię, że Polska staje się coraz bardziej konkurencyjna pod względem gospodarczym. „Staliśmy się konkurencją dla najważniejszych państw Europy. Na razie nie w kontekście gospodarczym, ale to zmieni się na przestrzeni najbliższych lat. Polska stała się punktem odniesienia dla Bałkanów, Bałtów i Grupy Wyszehradzkiej” – stwierdził.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Twitterowicze wypominają politykom PiS „donosicielstwo” [+VIDEO]

Kresy.pl / Rzeczpospolita
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz