Czarnecki: Musimy twardo mówić o naszych ofiarach

Europoseł Ryszard Czarnecki krytycznie ocenił politykę prowadzoną przez władze Ukrainy.

Czarnecki w rozmowie z “Rzeczpospolitą” powiedział, że “nastąpiła rusyfikacja polityki ukraińskiej”. Uważa, że Ukraińcy kopiują działania rosyjskie w swojej polityce. “Myślę tutaj o agresji militarnej, snuciu planów o budowaniu imperium. Obecnie Ukraina nie wywiązuje się z wielu reform, dalej jest spora skala korupcji i dekompozycja siły Majdanu. Musimy twardo mówić o naszych ofiarach, nie rozumiem dlaczego Ukraińcy blokują ekshumacje mordowanych Polaków przez Sowietów. Ten kraj prędko do UE nie wejdzie” – powiedział Czarnecki.

Europoseł PiS pochwalił też status relacji polsko-amerykańskich. “Amerykańska polityka jest nacechowana konkretami ekonomicznymi. Mamy wspólne interesy ze Stanami Zjednoczonymi. Przypomnijmy, że prezydent USA szanuje Polskę i jej historię. Ustanowił przecież dzień Puławskiego za oceanem” – przypomniał.

Czarnecki wyraził opinię, że Polska staje się coraz bardziej konkurencyjna pod względem gospodarczym. “Staliśmy się konkurencją dla najważniejszych państw Europy. Na razie nie w kontekście gospodarczym, ale to zmieni się na przestrzeni najbliższych lat. Polska stała się punktem odniesienia dla Bałkanów, Bałtów i Grupy Wyszehradzkiej” – stwierdził.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Twitterowicze wypominają politykom PiS “donosicielstwo” [+VIDEO]

Kresy.pl / Rzeczpospolita

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply