Władze Chin zgodziły się na rozpoczęcie prób klinicznych na ludziach kolejnego prototypu szczepionki przeciw COVID-19 – podał we wtorek koncern Chongqing Zhifei Biological Products, który opracował potencjalną szczepionkę.

Chińskie władze wyraziły zgodę na rozpoczęcie prób klinicznych na ludziach kolejnego prototypu szczepionki na COVID-19 – poinformował we wtorek chiński koncern Chongqing Zhifei Biological Products, zajmujący się opracowaniem potencjalnej szczepionki – podaje agencja „Reuters”.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

3747.49 PLN    (17.03%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Potencjalna szczepionka, opracowana wspólnie przez Anhui Zhifei Longcom Biopharmaceutical i Instytut Mikrobiologii Chińskiej Akademii Nauk, otrzymała certyfikat od Państwowego Urzędu Medycznego na rozpoczęcie badań klinicznych.

Będzie to siódmy prototyp szczepionki na COVID-19, testowany przez chińskie władze na ludziach. Na świecie trwają prace nad łącznie 100 projektami. Kilkanaście z nich weszło na etap prób klinicznych. Żaden z nich nie przeszedł jednak prób klinicznych 3 fazy, które są wymagane do wprowadzenia szczepionki na rynek farmaceutyczny.

Agencja „Reuters” przypomina, że kilka dni temu wiceprezes Chińskiej Narodowej Grupy Biotechnologicznej (CNBG) Zhang Yutao wyraził opinię, że chińska szczepionka na COVID-19 prawdopodobnie nie wejdzie na rynek przed 2021 rokiem. Zwrócił uwagę, że obecnie prace nad szczepionkami są utrudnione, ponieważ w kraju notuje się małą liczbę zakażeń.

Jak pisaliśmy, testy na szczepionkę przeciwko koronawirusowi wykonywało już wiele krajów, m.in. Wielka Brytania, Izrael, Niemcy, Rosja.

in.reuters.com / kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz