Władze Chin zgodziły się na rozpoczęcie prób klinicznych na ludziach kolejnego prototypu szczepionki przeciw COVID-19 – podał we wtorek koncern Chongqing Zhifei Biological Products, który opracował potencjalną szczepionkę.

Chińskie władze wyraziły zgodę na rozpoczęcie prób klinicznych na ludziach kolejnego prototypu szczepionki na COVID-19 – poinformował we wtorek chiński koncern Chongqing Zhifei Biological Products, zajmujący się opracowaniem potencjalnej szczepionki – podaje agencja „Reuters”.

Potencjalna szczepionka, opracowana wspólnie przez Anhui Zhifei Longcom Biopharmaceutical i Instytut Mikrobiologii Chińskiej Akademii Nauk, otrzymała certyfikat od Państwowego Urzędu Medycznego na rozpoczęcie badań klinicznych.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Będzie to siódmy prototyp szczepionki na COVID-19, testowany przez chińskie władze na ludziach. Na świecie trwają prace nad łącznie 100 projektami. Kilkanaście z nich weszło na etap prób klinicznych. Żaden z nich nie przeszedł jednak prób klinicznych 3 fazy, które są wymagane do wprowadzenia szczepionki na rynek farmaceutyczny.

Agencja „Reuters” przypomina, że kilka dni temu wiceprezes Chińskiej Narodowej Grupy Biotechnologicznej (CNBG) Zhang Yutao wyraził opinię, że chińska szczepionka na COVID-19 prawdopodobnie nie wejdzie na rynek przed 2021 rokiem. Zwrócił uwagę, że obecnie prace nad szczepionkami są utrudnione, ponieważ w kraju notuje się małą liczbę zakażeń.

Jak pisaliśmy, testy na szczepionkę przeciwko koronawirusowi wykonywało już wiele krajów, m.in. Wielka Brytania, Izrael, Niemcy, Rosja.

in.reuters.com / kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz