Izraelski Instytut Nauk Biologicznych z miasta Nes Cijjona z sukcesem przetestował na gryzoniach szczepionkę przeciw koronawirusowi powodującemu chorobę COVID-19 – podało w poniedziałek Jerusalem Post powołując się na 12. program izraelskiej telewizji. Teraz naukowcy przejdą do testów na innych zwierzętach, a później być może także na ludziach.

Połowie gryzoni poddanych testom zaaplikowano szczepionkę opracowaną przez naukowców z Nes Cijjona. Druga połowa szczepionki nie otrzymała. Następnie wszystkie gryzonie próbowano zarazić koronawirusem SARS-CoV-2. Zaszczepione gryzonie pozostały zdrowe, natomiast niezaszczepione zaraziły się – pisze Jerusalem Post.

Izraelski Instytut Nauk Biologicznych rozpoczął testy w kwietniu br. po tym, jak premier Izraela Binjamin Netanjahu osobiście poprosił Instytut o włączenie się do walki z koronawirusem.

Naukowcy z Nes Cijjona przypuszczają, że jeśli wszystko pójdzie pomyślnie, prace nad szczepionką zostaną zakończone za rok bądź nawet wcześniej.

Podlegający bezpośrednio premierowi i ściśle współpracujący z ministerstwem obrony Izraelski Instytut Nauk Biologicznych pracuje też nad lekiem na COVID-19. W zeszły weekend Instytut złożył wnioski patentowe na osiem wyizolowanych typów przeciwciał, które mają zostać wykorzystane do opracowania leku na chorobę wywoływaną przez SARS-CoV-2. Instytut bierze także udział w pobieraniu osocza od osób, które wyzdrowiały po zarażeniu koronawirusem.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jerusalem Post zaznaczyło, że setki laboratoriów na świecie, w tym kilka w Izraelu, pracuje nad opracowaniem szczepionki przeciw koronawirusowi. Portal przypomniał, że wśród nich jest zespół naukowców z MIGAL (The Galilee Research Institute), który od czterech lat pracował nad doustną szczepionką przeciwko koronawirusowi zakaźnego zapalenia oskrzeli (IBV), który powoduje chorobę oskrzeli u drobiu. W związku z wysokim podobieństwem genetycznym i tym samym mechanizmem infekcji obu koronawirusów, naukowcy z MIGAL uważają, iż są szanse na bardzo szybkie uzyskanie szczepionki dla ludzi. 1 czerwca laboratorium to ma rozpocząć testy szczepionki na ludziach.

Kresy.pl / jpost.com
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz