Chińskie władze wprowadzają nowe regulacje dla operatorów, którzy świadczą usługi online. Chcą ograniczyć czas, który najmłodsi użytkownicy spędzają w internecie – poinformowały chińskie media w poniedziałek.

Odpowiednie wytyczne dla operatorów zawarto w 10-letnim planie rozwoju dzieci i młodzieży, który został przyjęty przez Radę Państwa Chińskiej Republiki Ludowej. Chińskie władze chcą wprowadzić ujednolicony system uwierzytelniania tożsamości elektronicznej – podał w poniedziałek PAP, powołując się na chińskie media. Działania mają na celu także lepszą klasyfikację gier oraz ochronę prywatności nieletnich użytkowników.

Przypomnijmy, że w sierpniu władze Chin wprowadziły w życie rygorystyczne przepisy, które umożliwiają użytkownikom do 18. roku życia korzystanie z gier online jedynie w godzinach 20-21 w piątki, soboty, niedziele i święta ustawowe. Opublikowano także projekt przepisów w kwestii przedmiotów, których sprzedaż w transmisjach na żywo byłaby zakazana (znalazły się wśród nich m.in. zabawki erotyczne, urządzenia szpiegowskie oraz leki).

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Krajowi giganci w branży rozrywki online, tacy jak Tencent Holdings i ByteDance, usiłują dostosować się do nowych regulacji. Na ByteDance nałożono w styczniu br. grzywnę za rozpowszechnianie „obscenicznych, pornograficznych i wulgarnych informacji” poprzez aplikację Douyin, która należy do tego przedsiębiorstwa.

Chińskie urzędy wstrzymały we wrześniu br. zatwierdzanie nowych gier online. Ma to na celu zwalczanie uzależnienia od gier wśród nieletnich.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Przypomnijmy, że w piątek Ludowy Bank Chin zabronił też wszelkich transakcji kryptowalutowych. Zagraniczne giełdy świadczące usługi kryptowalutowe do Chin będą uznawane za nielegalne.

Zobacz także: Szybki wzrost konsumpcji w Chinach

pap / wirtualnemedia.pl / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz