Ukraina będzie prowadzić szczepienia przy pomocy chińskiej szczepionki firmy Sinovac Biotech Ltd – poinformował w czwartek Unian. Pierwsza partia szczepionki właśnie została wysłana z Chin na Ukrainę.

Jak poinformowała agencja prasowa Unian, Ukraina będzie prowadzić szczepienia przy pomocy chińskiej szczepionki firmy Sinovac Biotech Ltd. Pierwsza partia szczepionki właśnie została wysłana z Chin na Ukrainę.

„Dzięki wytrwałym wysiłkom ambasady pierwsza partia 1 915 000 szczepionek CoronaVac przeciwko COVID-19 zamówiona przez Ukrainę od chińskiej firmy Sinovac Biotech Ltd została wysłana na Ukrainę 25 marca 2021 roku” – napisała ambasada Ukrainy w Chinach na Facebooku.

Zobacz też: Ukraina otrzymała pierwszą dostawę szczepionki na koronawirusa

„Szczepionka została zarejestrowana przez ukraińskie Ministerstwo Zdrowia 10 marca, przeszła wszystkie etapy badań klinicznych, oficjalnie potwierdzając jej skuteczność i bezpieczeństwo, a obecnie jest szeroko stosowana do ochrony populacji w Chinach, Brazylii, Meksyku, Chile, Turcji, Indonezji, Tajlandii, i Malezji” – głosi komunikat.

Jak donoszą media powołując się na ministra zdrowia Maksyma Stiepanowa, pierwsza partia będzie składać się z 200 000 dawek, reszta zostanie dostarczona później.

Zobacz też: Zełenski poprosił Merkel o pomoc w uzyskaniu przez Ukrainę szczepionek na COVID-19

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Negocjacje ukraińskiego ministerstwa zdrowia z Chińczykami trwały od września. Jak podkreślono, ich trudność wynikała z „zaciekłej globalnej konkurencji o wysokiej jakości i bezpieczne szczepionki”.

Ukraina przeznaczy szczepionkę Sinovac Biotech przede wszystkim dla tych obywateli, którzy są najbardziej narażeni na zachorowanie oraz dla tych, którzy są na pierwszej linii walki z pandemią. Szczepienie będzie bezpłatne.

Kresy.pl/Unian

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz