Prokuratora skierowała do Sądu Okręgowego w Olsztynie akt oskarżenia przeciwko Burmistrzowi Biskupca i  Prezesowi Zarządu Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Biskupcu. Czynności w sprawie prowadzili funkcjonariusze białostockiej Delegatury CBA – przekazała służba we wtorek. „W toku śledztwa ustalono także, że podczas sprzedaży inwestorowi nie uwzględnili w cenie części podatku VAT i innych kosztów przez co wyrządzili spółce szkodę majątkową w wielkich rozmiarach w kwocie blisko 9 mln zł” – podkreśla CBA.

W komunikacie podkreślono, że zgromadzony w toku śledztwa materiał dowodowy wykazał, że Burmistrz Biskupca i  Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Biskupcu jako osoby odpowiedzialne za zajmowanie się sprawami majątkowymi spółki PWiK w Biskupcu podczas przygotowywania inwestycji, a następnie zawarcia w dniu  4 kwietnia 2017r. umowy sprzedaży inwestorowi działek gruntu, nie dopełnili obowiązku w związku ze zmianą planu zagospodarowania przestrzennego. Nie dokonali też ponownego oszacowania wartości części działek wniesionych do spółki tytułem aportu.

W toku śledztwa ustalono także, że podczas sprzedaży inwestorowi nie uwzględnili w cenie części podatku VAT i innych kosztów przez co wyrządzili spółce szkodę majątkową w wielkich rozmiarach w kwocie blisko 9 mln zł.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

„Postępowanie to wynik kontroli CBA przeprowadzonych w Urzędzie Miejskim i Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w Biskupcu przez funkcjonariuszy Wydziału Postępowań Kontrolnych Delegatury CBA w Białymstoku. Kontrole dotyczyły przede wszystkim rozporządzania przez Urząd Miejski w Biskupcu mieniem komunalnym m.in. w związku z bezprzetargową sprzedażą nieruchomości gminnych za pośrednictwem PWiK w Biskupcu” – informuje CBA.

Zobacz także: CBA zatrzymało urzędników podejrzanych o nieprawidłowości przy przetargach dotyczących infrastruktury drogowej

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W ostatnich dniach CBA informowało, że były wiceprezes zarządu spółki Węglokoks Kraj oraz dwaj byli prokurenci spółki zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy CBA. W tle umowy na sprzedaż węgla i szkoda w majątku spółki na ponad 28 mln zł.

Zobacz także: CBA i ŻW zatrzymały 7 osób ws. nieprawidłowości przy przetargach w wojsku

cba.gov.pl / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz