Były parlamentarzysta z ramienia Partii Regionów przebywający w okupowanym przez Rosjan Chersoniu miał zginąć z rąk sił zbrojnych Ukrainy.

Rosyjska agencja informacyjna Interfax podała, że w niedzielę rano w ataku rakietowy na hotel w Chersoniu zginęły dwie osoby. Jedną z nich miał być Ołeksij Żurawko, były deputowany Rady Najwyższej Ukrainy. Żurawko był politykiem Partii Regionów, której władza została obalona przez rewolucję Majdanu w 2014 r., jednak skończył on parlamentarną karierę jeszcze przed tą rewolucją – w 2012 r.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

0 PLN    (0%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Według miejscowych służb ratunkowych administracji Chersonia współpracującej z Rosjanami, Żurawko miał przebywać w hotelu w centrum miasta, który stał się celem dla wystrzelonej przez Ukraińców rakiety systemu HIMMARS.

Współpracująca z Rosjanami administracja obwodu chersońskiego na swoim kanale telegramowym potwierdziła atak rakietowy na hotel i śmierć dwóch osób. Według niej w budynku znajdowali się dziennikarze relacjonujący przebieg „referendum” w sprawie przyłączenia regionu do Rosji. Prace ratownicze nie zostały jeszcze zakończone, są ofiary, brak pełnych szacunków.

„Atak rakietowy na hotel jest planowanym aktem terrorystycznym, za który odpowiedzialność spoczywa na wojskowo-politycznym kierownictwie Ukrainy” – napisała kolaboracyjna administracja.

Żurawko została wybrany do Rady Najwyższej Ukrainy po raz pierwszy w 2006 r. Kolejną kadencję zdobył w przedterminowych wyborach w 2007 r. Za każdym razem z listy Partii Regionów. W 2012 r. po przegranej w swoim okręgu jednomandatowym, zakończył karierę parlamentarzysty. Po rewolucji Majdanu wyjechał do Rosji w 2015 r. Powrócił do rodzinnego obwodu chersońskiego po wkroczeniu Rosjan wiosną bieżącego roku.

Czytaj także: W zamachu zginął ukraiński parlamentarzysta, którzy przeszedł na stronę Rosjan

interfax.ru/kresy.pl

 

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz