Bydgoszcz: kibice zorganizowali wigilię weteranom Armii Krajowej [+VIDEO]

Bydgoscy kibice Zawiszy Bydgoszcz, zgodnie z wieloletnią tradycją, zorganizowali spotkanie wigilijne dla Związku Żołnierzy Armii Krajowej.

Spotkanie wigilijne jakie zorganizowali kibice odbyło się w środę. Weteranie walki o niepodległą Polskę podczas II Wojny Światowej i po niej mieli na spotkaniu okazję do złożenia sobie życzeń, wspominania dawnych dziejów a także radosnego śpiewania kolęd.

Chciałem wam podziękować. Ja różnie się wiekiem i dorobkiem, ale jeszcze w cywilu miałem okazję kierować młodzieżówką organizacji opozycyjnej, w jednym z miast wojewódzkich i zawsze byliście dla nas wzorem – powiedział ks. mjr. Andrzej Migała, podczas spotkania opłatkowego pełnił posługę kapelańską.

CZYTAJ TAKŻE: Światło Pamięci dla Pomordowanych przez UPA – kolejna akcja kibiców z Polski

Kapłan podkreślił, że walka prowadzona przez żołnierzy Armii Krajowej, stała się dla kolejnych pokoleń organizujących opozycję antykomunistyczną wielką inspiracją i wzorem. Mówią, że nie wtedy morze czerwone się rozstąpiło przed izraelitami, gdy Mojżesz uderzył laską, ale mówią gdy dopiero wtedy gdy pierwszy człowiek uwierzył i wszedł. Wyście uwierzyli i byliście dla nas wzorem – tłumaczył kapłan.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Dla nas zawsze jest przyjemnością, że możemy się spotkać z młodszymi od nas – oświadczył mjr. Alojzy Gładykowski ps. ,,Głóg”, przewodniczący Bydgoskiego Oddziału Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Organizatorzy spotkania przygotowali również paczki dla byłych żołnierzy Armii Krajowej.

Kresy.pl / portalkujawski.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. Laszka
  Laszka :

  Świetnie, super inicjatywa.

  Szkoda tylko, że zapominają o tych, których Stalin zesłał z ojcowizny na nieludzką ziemię, którzy sie do wojsk Andersa nie dostali, a pod dowództwem Berlinga o wolność i powrót do ojczyzny walczyli.

  Choć Pan Duda dla mnie nic nie znaczy w jednym mu przyznam racje, to jego słowa:

  „Krwi przelanej za ojczyznę nie wolno w żaden sposób dzielić i nie wolno w żaden sposób dzielić tych, którzy za nią polegli”

  To chyba jedyne co mądrze powiedział.

  • Laszka
   Laszka :

   @U.D

   Dodam jeszcze, że za komuny AK była ta zła, teraz jest AL, czy bataliony chłopskie.

   Ludzie kiedy będzie normalnie?????
   Kiedy politycy przestaną nam mówić kto lepszy, kto gorszy.

   To tak jak z pomordowanymi przez Ukrainców. Gdyby Niemcy albo Ruscy ich zabili, byliby wspominani, mieliby pomniki. A, że to Ukraińcy zrobili to cicho-sza.

   Ale Polacy nie zapomną, ani o ofiarach banderyzmu, ani o tych, którzy rzeczywiście Polskę z niemieckiej niewoli wyzwolili.