Stowarzyszenie Polscy Kibice dla Kresowiaków kolejny raz rusza w miejsca pamięci o Polakach, pomordowanych przez banderowców z OUN-UPA.

Z okazji 1 listopada i Święta Wszystkich Świętych, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kibiców „Polscy Kibice dla Kresowiaków” wyrusza z kolejną akcją na Kresy Wschodnie – Światło Pamięci dla Pomordowanych przez UPA. W jej ramach odwiedzą polskie cmentarze i miejsca pamięci o Polakach zamordowanych przez OUN-UPA.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

– Tym razem miejscem szczególnym będą polskie cmentarze i miejsca pamięci Polaków pomordowanych w bestialskich sposób przez szowinistów OUN-UPA. Kibice po raz kolejny łączą w całość swoje siły, pomimo animozji kibicowskich pragną ukazać, że potrzeba pomocy Rodakom oraz pielęgnowania historii dla potomnych jest ważniejsza niż codzienna rywalizacja na trybunach czy stadionach – czytamy na facebookowym profilu stowarzyszenia.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Kibice udadzą się m.in. na Wołyń. Ponadto, zorganizowano wyjazdy na miejsca pamięci na terenie województw podkarpackiego i lubelskiego. W Przeworsku prowadzona była zbiórka zniczy. We wtorek kibice odwiedzili cmentarze i miejsca pamięci na Podkarpaciu.

Przeczytaj: Polscy kibice z pomocą dla podpalonej polskiej szkoły w Mościskach na Ukrainie

W akcję włączyło się szereg osób, które zorganizowały znicze, a także wpłacało pieniądze na akcję, przeznaczone na zakup najpotrzebniejszych materiałów na wyjazd. Pomogli m.in. kibice z Przeworska, Leska, Jędrzejowa, Kielc i Jelnej.

W ubiegłym roku, kibicom udało się zapalić kilka tysięcy zniczy na cmentarzach w obwodzie lwowskim na Ukrainie.

facebook.com / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz