Kibice z całej Polski włączają się w akcję Stowarzyszenia Polscy Kibice dla Kresowiaków, które organizuje zbiórkę funduszy i materiałów na wsparcie remontu oraz wyposażenie podpalonej polskiej szkoły w Mościskach.

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Polscy Kibice dla Kresowiaków organizuje kolejną ogólnopolską akcję wsparcia dla Polaków z Polskich Kresów Wschodnich. Wcześniej działacze stowarzyszenia zorganizowali zbiórkę przyborów szkolnych dla polskich dzieci ze Lwowa. Paczki zostały przekazane na rzecz dzieci z polskich szkół we Lwowie, a także z polskiej szkoły w Mościskach. Tym razem, kibice z całej Polski organizują pomoc właśnie dla tej ostatniej placówki.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

– W ostatnim czasie w Mościskach (dz. Ukraina) została podpalona szkoła polska, w związku z czym naszym kibicowskim obowiązkiem jest czynne wsparcie polskiej placówki – poinformowało Stowarzyszenie Polscy Kibice dla Kresowiaków. Celem akcji jest zbiórka funduszy i materiałów na wsparcie remontu oraz wyposażenie szkoły.

Przeczytaj: Polskie MSZ „zaniepokojonej faktem próby podpalenia szkoły” w Mościskach na Ukrainie

Zbierane są m.in.: farby, wałki, kleje, taśmy i wszelkie materiały do malowania. Planowane jest także przygotowanie patriotycznego graffti w szkole oraz malowanie ścian w placówce. Zbiórka materiałów, przyborów i środków finansowych trwa do 30 czerwca br.

– Z zebranych środków finansowych zakupimy tablice, szafki, ławki szkolne, krzesełka i pozostałe najpotrzebniejsze produkty do wyposażenia polskiej szkoły – informują organizatorzy akcji.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Wielka zbiórka

– Od ponad tygodnia Stowarzyszenie „Polscy Kibice dla Kresowiaków” zbiera fundusze na remont i wyposażenie polskiej placówki w Mościskach, która pod koniec maja br. została podpalona. Kibice ze wszelkich miast naszej Ojczyzny wpłacają fundusze na zakup produktów do malowania ścian. Zbierane są również materiały szkolne, które wyposażą polską placówkę – mówi Kresom.pl inicjator akcji, Michał Horbaczek.

– Mamy już zebranych wiele przyborów szkolnych, które polskie dzieci otrzymają tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego. Natomiast w lipcu pragniemy zawitać po raz kolejny do Mościsk, by pomóc w remoncie szkoły – dodaje.

Organizatorzy wierzą, że cała akcja, podobnie jak poprzednie, rozwinie się jeszcze bardziej. – Cały czas jest słabo relacjonowana przez media, w związku z czym pragniemy podziękować portalowi Kresy.pl za zainteresowanie się naszą akcją – mówi Horbaczek.

W poniedziałek poinformowano o pierwszych wpłatach, które wpłynęły na konto bankowe akcji. Do akcji włączyło się również wrocławskie Stowarzyszenie Wielki Śląsk. Niebawem przekaże ono zebrane przez siebie przybory szkolne do siedziby Stowarzyszenia Polscy Kibice dla Kresowiaków w Przeworsku.

Dane szczegółowe nt. możliwości wparcia akcji można uzyskać wysyłając wiadomość do Stowarzyszenia Kibice dla Kresowiaków lub do inicjatora akcji Michała Horbaczka.

Czytaj również: SBU mogło zastraszać dyrektorkę ws. podpalenia polskiej szkoły w Mościskach na Ukrainie

Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz