Czterech katolików zostało zabitych przez terrorystów podczas procesji z figurą Matki Boskiej na północy Burkina Faso w Afryce Zachodniej. To już kolejny krwawy atak na chrześcijan w tamtym regionie w ciągu ostatnich tygodni.

O sprawie poinformował we wtorek przewodniczący konferencji episkopatu Burkiny Faso i Nigru, biskup Paul Ouedraogo, podczas posiedzenia plenarnego biskupów i księży w stolicy pierwszego z tych krajów, Wagadugu. Powiedział, że w poniedziałek w archidiecezji Ouahigouya na północy Burkina Faso, „pewni osobnicy zaatakowali katolików i zabili czterech z nich”.

Według relacji bpa Ouedraogo, atak nastąpił w trakcie peregrynacji figury Matki Boskiej po parafiach diecezji, która trwa od 1 maja. W poniedziałek 13 maja, w Święto Matki Bożej Fatimskiej, miała przybyć do wsi Kayon.

 

– Przy wjeździe do wsi Singa grupa terrorystów zatrzymała procesję, zabiła czterech wiernych i spaliła figurę – poinformował biskup.

Narodowa Agencja Prasowa Burkiny Faso (AIB) podała, że napastnicy najpierw zatrzymali procesję. Według przytoczonej relacji jednego z mieszkańców, terroryści pozwolili odejść osobom nieletnim, po czym „rozstrzelali czterech dorosłych i zniszczyli figurę Maryi Dziewicy”.

Dzień wcześniej, w niedzielę, sześć osób, w tym ksiądz odprawiający Mszę świętą, zostało zabitych podczas ataku dżihadystów na kościół katolicki w gminie Dablo w prowincji Sanmatenga na północy Burkiny Faso. Z kolei pod koniec kwietnia zaatakowano zbór protestancki w Silgadji, również w północnej części kraju. Zginęło wówczas 6 osób, w tym pastor. Był to pierwszy od 2015 roku atak dżihadystów na świątynię chrześcijańską.

Czytaj także: Wielkie masakry chrześcijan w Nigerii

PAP / rmf24.pl/ Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply