Student po nalotach na pozycję ISIS wyraził radość, przez co była liderka mniejszości etnicznych zawiadomiła Uniwersytet w Edynburgu o używaniu przez niego mowy nienawiści.

Sprawa rozpoczęła się w kwietniu tego roku, po nalotach Stanów Zjednoczonych na pozycje ISIS w Afganistanie. Student prawa Uniwersytetu w Edynburgu, Robbie Travers napisał wtedy, że jest zadowolony, że pomogliśmy tym barbarzyńcom znaleźć się bliżej obiecanych im 72 dziewic.

Pod jego wypowiedzią zareagowała Esme Allman, była liderka mniejszości etnicznych na Uniwersytecie w Edynburgu. Jego zdaniem to co zaprezentował swoją wypowiedzią Travers to „mowa nienawiści” i „rażąca islamofobia”. Dodała, że swoją wypowiedzią student miał „narazić studentów reprezentujących mniejszości poprzez sianie paniki”.

CZYTAJ TAKŻE: Szwedzki ekspert od islamofobii z centrum multikulturalizmu wstąpił do ISIS

Ponieważ sprawą zainteresowały się władze Uniwersytetu i media, student prawa odniósł się do niej, wskazując na osobistą zemstę Esme Allman na nim. Travers ujawnił jej wypowiedzi, w których nazwała czarnoskórych mężczyzn „śmieciami”. Studentka wypowiedziała to pełniąc funkcję lidera mniejszości etnicznych na uniwersytecie.

Korzystasz z portalu Kresy.pl
Wspieraj nas regularnie.

Podsumowując oskarżenia Travers stwierdził, że zdaniem Allman kpienie z ISIS rzekomo zastrasza studentów reprezentujących mniejszości. Dodał, że już zwrócił się o pomoc prawną.

Rzecznik uniwersytetu potwierdził brytyjskiemu dziennikowi The Times, że otrzymał skargi dotyczące mowy nienawiści używanej przez Traversa i bada te doniesienia.

kresy.pl / thesun.co.uk

Reklama1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz