Wybór Wołodymyra Zełenskiego na prezydenta Ukrainy stwarza nowe możliwości nacisku na pokój w Donbasie, kluczowej kwestii dla poprawy stosunków USA-Rosja – uważa doradca prezydenta USA ds. bezpieczeństwa narodowego John Bolton.

W czwartek doradca prezydenta USA ds. bezpieczeństwa narodowego John Bolton spotkał się ze specjalnym wysłannikiem amerykańskiego rządu na Ukrainę, Kurtem Volkerem. Po spotkaniu zamieścił wpis na Twitterze, w którym krótko zrelacjonował wnioski z rozmowy.

„Ambasador Volker i ja spotkaliśmy się dziś, żeby omówić negocjacje ws. Ukrainy i zgodziliśmy się, że wybór Zełenskiego na prezydenta stwarza nowe możliwości nacisku na pokój w Donbasie” – napisał Bolton. Zaznaczył, że jest to „kluczowy krok w kierunku poprawy relacji amerykańsko-rosyjskich”. Podkreślił przy tym jednak, że jest szczególnie ważne, by Rosja „zrobiła co do niej należy i poważnie zaangażowała”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Przeczytaj: Trump zaprosił Zełenskiego do Waszyngtonu. Ukraina będzie specjalnym sojusznikiem USA spoza NATO?

Wcześniej Volker wyraził nadzieję na wznowienie rozmów z Rosją ws. rozwiązania sytuacji w Donbasie po lipcowych wyborach parlamentarnych na Ukrainie.

Należy zaznaczyć, że w ostatnim czasie w USA coraz częściej pojawiają się głosy o możliwej dymisji Boltona. Zdaniem części komentatorów, jego pozycja jest już tak słaba, że może to nastąpić już niebawem.

twitter.com / Unian / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz