Policjanci zatrzymali mężczyznę, który późnym wieczorem jeździł 36-tonowym czołgiem T-55 po ulicach Pajęczna. Mężczyzna, właściciel czołgu, był nietrzeźwy.

W czwartek około 21:40 policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie, woj. łódzkie, otrzymali nietypowe zgłoszenie. Chodziło o czołg, który jeździ po jednej z głównych ulic miasta. Gdy policjanci przybyli na wskazane miejsce w rejonie ul. Mickiewicza, zauważyli stojący na jezdni 36-tonowy czołg T-55. Obok stał mężczyzna, który, jak wynikało ze wstępnych ustaleń, chwilę wcześniej jechał nim jako pasażer.

Niedługo później w pobliżu policjanci znaleźli nietrzeźwego właściciela czołgu. 49-letni mężczyzna został zatrzymany, miał w organizmie blisko promil alkoholu. Trafił do policyjnego aresztu. Ma zostać przesłuchany po wytrzeźwieniu.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

 

Czołg pozostawiono na miejscu na noc. Dopiero wczesnym rankiem udało się załadować go na lawetę i odwieźć na strzeżony parking – na koszt właściciela pojazdu. W usunięciu T-55 z ulicy pomógł policjantom były żołnierz, posiadający uprawnienia do kierowania takimi pojazdami. Jak ustalono, czołg nie posiada ubezpieczenia komunikacyjnego, a jego właściciel nie ma uprawnień do kierowania takimi pojazdami.

Policja ustaliła też, w jaki sposób czołg T-55 znalazł się w centrum Pajęczna. Okazało się, że pojazd był początkowo transportowany na lawecie, ale uległa ona awarii. Na czas naprawy czołg zdjęto z lawety. Po naprawie, kiedy miał zostać ponownie załadowany, pijany właściciel najprawdopodobniej postanowił zabrać pasażera na pokład i przejechać się po mieście.

Za prowadzenie w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast za sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, grozi kara do lat 8.

Przeczytaj: Niemiecki emeryt trzymał czołg w piwnicy

Czytaj również: Brytyjski czołg w niemieckim ogrodzie [+FOTO]

Fot. KWP w Łodzi.

Czołg T-55 w Pajęcznie. Fot. twojepajeczno.pl, KWP w Łodzi

 

twojepajeczno.pl / lodzka.policja.gov.pl / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz