Mamy “bardzo wiarygodne raporty” dotyczące celowości przeprowadzanych przez rosyjskie wojsko ataków na obiekty cywilne na Ukrainie – oświadczył w niedzielę sekretarz stanu USA Antony Blinken.

Mamy bardzo wiarygodne doniesienia o celowych atakach na ludność cywilną, które stanowiłyby zbrodnię wojenną – oświadczył Blinken, cytowany przez agencję Reuters. Zaznaczył, że Waszyngton dokumentuje doniesienia o rosyjskich atakach na cele cywilne, by udostępnić je odpowiednim instytucjom, które badają potencjalne popełnienie zbrodni wojennych.

“To, co teraz robimy, to dokumentowanie tego wszystkiego, składanie tego wszystkiego w całość, przyglądanie się i upewnianie, że odpowiednie organizacje i instytucje badają, czy zostały popełnione lub są popełniane zbrodnie wojenne” – powiedział.

Jak pisaliśmy, Radio Wolna Europa poinformowało w niedzielę, że wojska rosyjskie otworzyły ogień do ludności cywilnej podczas próby ewakuacji z miasta Irpień.

Zginęły co najmniej trzy osoby, w tym dwoje dzieci. Inna osoba została ranna, jej stan jest poważny. “Wróg celowo uderzył moździerzami w most, przez który ludzie próbowali opuścić Irpień, zabił rodzinę – matkę, chłopca i dziewczynkę, napisał na Facebooku dziennikarz Andriej Dubczak.

Zobacz także: Ukraina oskarża Rosjan o kontynuowanie ostrzału Mariupola i Wołnowachy 

reuters.com / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply