Departament Stanu USA wywiesi po raz pierwszy tęczową flagę LGBT. Ma to nastąpic jeszcze w tym tygodniu.

W poniedziałek sekretarz stanu USA Antony Blinken zadeklarował, że na gmachu amerykańskiego Departamentu Stanu zawiśnie tęczowa flaga LGBT. Powiedział, że stanie się tak z powodu “miesiąca dumy”. Zapowiedź padła podczas spotkania Rady Transatlantyckiej, w czasie którego rozmawiano m.in. na tematy związane z  rzekomymi “problemami przed którymi stoi społeczność LGBT” – podaje portal “The Hill”.

W poniedziałek na profilu twitterowym Departamentu Stanu USA zamieszczono także post promujący postulaty środowisk LGBT. “Stany Zjednoczone będą współpracować z rządami na całym świecie i orędownikami społeczeństwa obywatelskiego, aby promować prawa osób LGBTQI+” – napisano. 

Blinken zadeklarował, że flaga zostanie wywieszona między 26 a 28 czerwca br. Jego zdaniem “te dwie daty oznaczają kilka ważnych punktów zwrotnych w historii praw dla społeczności LGBTQI”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Data 26 czerwca odnosi się do orzeczenia Sądu Najwyższego USA z 2015 r., które pozwoliło na zawieranie formalnych związków jednopłciowych w całych Stanach Zjednoczonych. Dnia 28 czerwca przypada z kolei rocznica rozpoczęcia zamieszek w Stonewall w Nowym Jorku w 1969 roku.

Przypomnijmy, że w nowym Memorandum Bezpieczeństwa Narodowego USA zapisano obowiązek zabiegania o realizację agendy ruchu LGBT. Prezydent USA Joe Biden miał podpisać dokument 4 lutego br.

Trzeba jednak podkreślić, że już administracja Donalda Trumpa uczyniła agendę LGBT częścią swojej polityki zagranicznej. Za czasów Trumpa doszło też do jej silniejszego propagowania w szeregach amerykańskich sił zbrojnych.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Oglądaj także: Profesor Łuczewski o poprawności politycznej na uniwersytetach

Na początku czerwca informowaliśmy, że chrześcijański uniwersytet Cairn, który leży na przedmieściach Filadelfii ogłosił, że zamyka wydział Opieka Społeczna. Powodem jest narzucanie mu przez rządową agencję akredytującą (Rada ds. Nauczania Opieki Społecznej) poglądów i języka dotyczących płciowości i transpłciowosci, których nie może zaakceptować. Uniwersytet jest prowadzony przez ewangelikalnych protestantów.

Czytaj także: Bazy wojskowe USA idą w pakiecie z LGBT

thehill.com / nypost.com / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply