Biden ogłosił kolejne 800 milionów dolarów pomocy dla Ukrainy

Prezydent USA Joe Biden ogłosił w czwartek kolejne 800 milionów dolarów pomocy dla Ukrainy i powiedział, że poprosi Kongres o więcej pieniędzy na wzmocnienie wsparcia dla ukraińskiego wojska – przekazała agencja prasowa Reuters.

Jak przekazała agencja prasowa Reuters, prezydent USA Joe Biden ogłosił przyznanie Ukrainie dodatkowego pakietu pomocy w wysokości 800 milionów dolarów.

Biden ogłosił wysyłkę ciężkiej artylerii, haubic, a także dronów taktycznych. Prezydent USA zapowiedział również 500 milionów dolarów bezpośredniej pomocy ekonomicznej dla rządu ukraińskiego.

Biden powiedział, że nowa pomoc wykorzysta większość pozostałych funduszy dostępnych na ten cel i że złoży wniosek o dodatkowe fundusze do Kongresu w przyszłym tygodniu. Ogłosił też plany zakazu dokowania w amerykańskich portach statkom stowarzyszonym z Rosją, o czym wcześniej informował Reuters.

Biden powiedział, że nowa broń jest potrzebna, ponieważ Ukraina walczy z poważną ofensywą z Rosji na wschodzie, gdzie bardziej płaski teren wymaga innego zestawu uzbrojenia. “Dzielimy się i będziemy nadal dzielić się z Ukrainą istotnymi informacjami wywiadowczymi, które pomogą jej w walce z rosyjską agresją” – dodał.

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply