Biały Dom poinformował w niedzielę, że Prezydent USA Donald Trump wezwał Rosję do zaprzestania wspierania “okrucieństw” reżimu prezydenta Syrii Baszara el-Asada.

Biały Dom oświadczył, że “podczas rozmowy telefonicznej ze swoim tureckim odpowiednikiem Recepem Tayyipem Erdoganem Trump wyraził zaniepokojenie przemocą w Idlib w północno-zachodniej Syrii i wyraził życzenie Stanów Zjednoczonych, by Rosja wycofała swoje poparcie dla okrucieństw reżimu Asada”.

Zobacz także: Rakiety uderzyły pod Damaszkiem. Netanjahu: Może to belgijskie lotnictwo?

Wojska Baszara el-Asada, przy wsparciu rosyjskich sił powietrznych, prowadzą od kilku tygodni ofensywę, mającą na celu odzyskanie prowincji Idlib, ostatniego bastionu rebeliantów i dżihadystów, walczących z rządem w Damaszku. Siły syryjskie nie zważają na porozumienie o zawieszeniu broni, zawarte w styczniu pomiędzy Rosją i Turcją, które w rzeczywistości okazało się martwe.

W rozpoczętej w marcu 2011 r. wojnie w Syrii śmierć poniosło ponad 380 tys. ludzi, w tym 115 tys. cywilów. Wojna rozpoczęła się od wewnętrznych rozruchów w Syrii, z czasem przekształciła się w regionalny konflikt z udziałem mocarstw.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Erdogan domaga się wycofania armii syryjskiej z syryjskich prowincji

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply