Biały Dom poinformował w niedzielę, że Prezydent USA Donald Trump wezwał Rosję do zaprzestania wspierania „okrucieństw” reżimu prezydenta Syrii Baszara el-Asada.

Biały Dom oświadczył, że „podczas rozmowy telefonicznej ze swoim tureckim odpowiednikiem Recepem Tayyipem Erdoganem Trump wyraził zaniepokojenie przemocą w Idlib w północno-zachodniej Syrii i wyraził życzenie Stanów Zjednoczonych, by Rosja wycofała swoje poparcie dla okrucieństw reżimu Asada”.

Zobacz także: Rakiety uderzyły pod Damaszkiem. Netanjahu: Może to belgijskie lotnictwo?

Wojska Baszara el-Asada, przy wsparciu rosyjskich sił powietrznych, prowadzą od kilku tygodni ofensywę, mającą na celu odzyskanie prowincji Idlib, ostatniego bastionu rebeliantów i dżihadystów, walczących z rządem w Damaszku. Siły syryjskie nie zważają na porozumienie o zawieszeniu broni, zawarte w styczniu pomiędzy Rosją i Turcją, które w rzeczywistości okazało się martwe.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W rozpoczętej w marcu 2011 r. wojnie w Syrii śmierć poniosło ponad 380 tys. ludzi, w tym 115 tys. cywilów. Wojna rozpoczęła się od wewnętrznych rozruchów w Syrii, z czasem przekształciła się w regionalny konflikt z udziałem mocarstw.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Zobacz także: Erdogan domaga się wycofania armii syryjskiej z syryjskich prowincji
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz