Rozbito gang, który przemycił do Polski kilkuset imigrantów

Polsko-ukraiński gang rozbity przez Centralne Biuro Śledcze zajmował się nielegalnym przerzucaniem do Polski migrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu.

Portal rmf24.pl podał informacje o zatrzymaniu czterech osób w związku z postępowaniem w sprawie polsko-ukraińskiej grupy przestępczej. Gang ten, zajmował się fabrykowaniem dokumentów pozwalających na ubieganie się o udzielenie przez wojewodę zezwolenia na pobyt czasowy i pracę na terenie Polski. Członkowie gangu reprezentowały również cudzoziemców w prowadzonych postępowaniach administracyjnych przez co umożliwiały im wjazd na terytorium naszego państwa.

Gang przemycił w ten sposób do Polski około 600 cudzoziemców. Byli wśród nich obywatele Pakistanu, Syrii, Algierii, Iraku, Egiptu, Libii, Iranu czy Indii. Śledczy wyliczają, że przestępcy mogli zarobić na nielegalnym przerzucie imigrantów nawet 920 tys. euro. Jak pisze portal rmf24.pl, zatrzymania jakich w ostatnich dniach dokonało w Warszawie i jej okolicach Centralne Biuro Śledcze Policji wraz ze Strażą Graniczną to kolejne uderzenie w groźną grupę przestępczą. W marcu bieżącego roku zatrzymano 16 innych członków tego gangu, w tym 13 obywateli Polski i 3 obywateli Ukrainy.

W sprawie prowadzonej przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji z Olsztynie wspólnie z funkcjonariuszami z Placówki Straży Granicznej w Bydgoszczy i nadzorowane jest przez Podlaski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Białymstoku postawiono już 248 zarzutów 28 podejrzanym. Zabezpieczono majątek podejrzanych o wartości 2 mln zł.

Czytaj także: Włoski sąd zgodził się na wpuszczenie imigrantów mimo stanowiska rządu

rmf24.pl/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply