Rosyjskie dowództwo podniosło swój myśliwiec dla przechwycenia włoskiego samolotu wojskowego, który zbliżył się do granicy przestrzeni powietrznej Rosji.

Według niedzielnej informacji RIA Nowosti rosyjskie wojsko zarejestrowało jednostkę latającą zbliżającą się do przestrzeni powietrznej Rosji. Dowództwo zadecydowało o wysłaniu mu naprzeciw myśliwca Su-27SM ze skład siły dyżurnych. Do sytuacji tej doszło na Morzem Czarnym.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

„Załoga rosyjskiego myśliwca przybliżyła się na bezpieczną odległość do obiektu powietrznego i zidentyfikowała go jako patrolowy samolot wojskowy „Atlantis” WMS [Wojenno-Morskich Sił] Włoch” – agencja zacytowała komunikat Narodowego Centrum Zarządzania Obroną.

Interweniował myśliwiec sił Południowego Okręgu Wojskowego. Po dostrzeżeniu rosyjskiej maszyny włoski pilot zawrócił i zaczął oddalać się od granicy przestrzeni powietrznej Rosji. W ten sposób zapobieżono jej naruszeniu. „Przekroczenia granicy nie było” – podkreśliła RIA Nowosti”.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Agencja dodaje, że przechwycenie włoskiego samolotu było kolejnym takim przypadkiem w bieżącym tygodniu. Dwukrotnie Su-27 musiały kontrować dwa amerykańskie samoloty nad Morzem Czarnym, a MiG-24 służby dyżurnej interweniował nad Morzem Barentsa.

Czytaj także: Amerykański samolot patrolowy przechwycony nad wodami Morza Czarnego

ria.ru/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz