Rosyjskie ministerstwo obrony otrzyma w tym roku cztery myśliwce piątej generacji Su-57 – powiedział wicepremier Rosji Jurij Borysow podczas swojej wizyty w Zakładzie Lotniczym Gagarina w Komsomolsku nad Amurem na rosyjskim Dalekim Wschodzie, przekazała w środę agencja prasowa Tass.

Jak przekazała w środę agencja prasowa Tass, rosyjskie ministerstwo obrony otrzyma w tym roku cztery myśliwce piątej generacji Su-57 – powiedział wicepremier Rosji Jurij Borysow podczas swojej wizyty w Zakładzie Lotniczym Gagarina w Komsomolsku nad Amurem na rosyjskim Dalekim Wschodzie.

„W tym roku 15 samolotów bojowych ma zostać dostarczonych do klienta i w ramach kontraktów eksportowych. Jak wiadomo ministerstwo podpisało duży długoterminowy kontrakt na Su-57, a w tym roku dostarczą cztery seryjnie produkowane samoloty, trwa produkcja samolotów Su-35 generacji 4++” – powiedział wicepremier.

Su-57 to rosyjski myśliwiec wielozadaniowy piątej generacji przeznaczony do niszczenia celów powietrznych, naziemnych i morskich. Myśliwiec Su-57 jest wyposażony w technologię stealth z szerokim wykorzystaniem materiałów kompozytowych, jest w stanie rozwinąć naddźwiękową prędkość przelotową i jest wyposażony w najnowocześniejszy pokładowy sprzęt radioelektroniczny, w tym w potężny komputer pokładowy, system radarowy rozłożony na kadłubie i kilka innych innowacji, w szczególności uzbrojenie umieszczone wewnątrz kadłuba.

Rosyjskie Siły Zbrojne otrzymały pierwszy myśliwiec Su-57 w 2020 roku. Rosyjskie Siły Powietrzne i Kosmiczne otrzymają do końca 2024 roku 22 myśliwce Su-57, a ich liczba w Siłach Zbrojnych Rosji wzrośnie do 76 do 2028 roku.

Rosyjski wielozadaniowy myśliwiec supermanewrowy Su-35 generacji 4++ jest wyposażony w pokładową stację radarową z układem fazowym i silniki z wektorem ciągu. Może rozwinąć prędkość do 2500 km/h i działać na dystansie 3400 km.

Zobacz też: Rosjanie opublikowali film z produkcji i startu pierwszego seryjnego Su-57 [+VIDEO]

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Rosyjskie ministerstwo obrony i Biuro Projektowe Suchoj planują opracowanie dwumiejscowego myśliwca piątej generacji Su-57 w konfiguracji eksportowej – poinformował w środę wicepremier Jurij Borysow.

„Jest zainteresowanie tym samolotem i moim zdaniem będzie rosło z każdym rokiem, ponieważ nasza armia rosyjska jest wyposażana w ten model. Zagraniczni klienci najpierw przyglądają się, jak działa konkretna broń rosyjskich sił zbrojnych. Ministerstwo obrony i Biuro Projektowe Sukhoi ma plany opracowania samolotu z dwoma miejscami, który zwiększy popyt eksportowy na ten model” – powiedział wicepremier podczas swojej podróży roboczej na rosyjski Daleki Wschód.

Dyrektor generalny rosyjskiego sprzedawcy broni państwowej Rosoboronexport Aleksander Michejew powiedział na początku czerwca, że ​​pięć krajów Azji Południowo-Wschodniej wykazuje zainteresowanie najnowszym myśliwcem piątej generacji Su-57.

Kresy.pl/Tass

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz