Rosyjska firma United Aircraft Corporation opublikowała materiał wideo przedstawiający produkcję i przelot pierwszego seryjnego myśliwca wielofunkcyjnego piątej generacji Su-57 – przekazał w sobotę Tass.

Jak przekazała w sobotę agencja prasowa Tass, rosyjska firma United Aircraft Corporation opublikowała materiał wideo przedstawiający produkcję i przelot pierwszego seryjnego myśliwca wielofunkcyjnego piątej generacji Su-57.

Minister obrony Siergiej Szojgu w dniu pierwszego uruchomienia poinformował, że samolot został już wyprodukowany i przekazany Ministerstwu Obrony w ramach kontraktu na dostawę 76 maszyn.

Korporacja ujawniła, że Fabryka Samolotów Komsomolsk nad Amurem nadal przygotowuje i wdraża seryjną produkcję samolotu. Począwszy od 2021 roku koncern zamierza zwiększyć tempo produkcji samolotów tego typu.

Jak informowaliśmy, znany pilot testowy Magomied Tołbojew przekonywał, że rosyjski myśliwiec piątej generacji Su-57 powinien być w stanie wygrać z amerykańskim F-35 w walce jeden na jednego, dzięki swojej zwrotności.

“Su-57 z łatwością zabije F-35, jeśli spotkają się jeden na jednego. F-35 nie może manewrować, jest po prostu do tego niezdolny. Ale ma elektroniczną moc” – przekonywał Tołbojew, dodając, że elektronika może zostać zakłócona nawet przez rozbłyski słoneczne. „Dlatego sprzeciwiam się wszelkiej elektronice”.

Tołbojew scharakteryzował Su-57 jako „genialny samolot”, ale podkreśla, że ​​czasy pojedynków powietrznych jeden na jednego już dawno minęły.

“Dzisiaj nie walczy się już jeden na jednego. Wszystko zależy od twojego wsparcia. Dzisiaj jest wojna elektroniczna. To już nie jest sparingowe, ale złożone podejście do kwestii taktycznych” – powiedział pilot.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Pierwszy produkowany seryjnie wielozadaniowy myśliwiec piątej generacji Suchoj-57 został dostarczony do Południowego Okręgu Wojskowego w grudniu. „Pierwszy seryjnie produkowany Su-57 został dostarczony do centrum w Achtubińsku pod koniec listopada. Będzie używany do testowania najnowszych hipersonicznych środków ataku wystrzeliwanych z powietrza”.

Kresy.pl/Tass

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply