Kierownictwo radomskiej fabryki broni „Łucznik” planuje poważne inwestycje w w swoje linie produkcyjne w związku z zamówieniami polskiej armii.

Jak przypomina portal Money.pl Fabryka Broni „Łucznik” – Radom z Polskiej Grupy Zbrojeniowej (PGZ) pozyskała w bieżącym roku szereg zamówień Wojska Polskiego. Wśród nich zamówienie na 50 tys. karabinków Grot C 16 FB-M1 , co jest największym zamówieniem dla fabryki od 1990 roku. W związku tym „Łucznik” stanął przed koniecznością rozwoju swoich mocy produkcyjny. Karabinki mają bowiem trafić do żołnierzy do końca 2020 roku.

Kierownictwo radomskiej fabryki planuje więc przeznaczyć na inwestycje w środki produkcji 90 milionów złotych. Jak informuje portal „Łucznik” już podpisał umowy na zakup sprzętu na łączną sumę 50 mln zł. Mają pojawić się w zakładzie do czerwca przyszłego roku. „Najwięcej na modernizacji fabryki zarobi niemieckie przedsiębiorstwo GROB Werke GmbH &Co KG. Za 14 urządzeń otrzyma 30 mln zł” – pisze Money.pl. Ale nowe zamówienia będą oznaczać także wzrost zatrudnienia.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Fabryka musiała sobie zapewnić zewnętrzne finansowanie dla swoich inwestycji. Zapewnił je Bank Gospodarstwa Krajowego, który podpisał z „Łucznikiem” umowę kredytową na sumę 81,4 mln zł.

money.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz