Paweł Kukiz ostro skomentował udział eurodeputowanych Platformy Obywatelskiej w przygotowaniu antypolskiej rezolucji w Parlamencie Europejskim.

Komentując dyskusję i antypolską rezolucję przegłosowaną dzisiaj w Parlamencie Europejskim szef klubu Kukiz’15 Paweł Kukiz, napisał w serwisie Facebook: Nowoczesna Platforma może mówić o sukcesie. Dwa lata ‚ciężkiej pracy’ przy szkalowaniu Polski nie poszło na marne.

Paweł Kukiz podkreślił, że zgadza się z częścią zarzutów wobec rządu Prawa i Sprawiedliwości, jednak jest zdecydowanie przeciwny wciąganiu innych państw w polskie sprawy. O ile zgadzam się, że PiS siermiężnie i bezpardonowo zawłaszcza Państwo, dąży do władzy autorytarnej i ‚wycina’ absolutnie wszystko co niepisowskie, to nigdy nie pogodzę się z targowickim sposobem załatwiania problemu. Nigdy nie zgodzę się na donosicielstwo i żądania ‚bratniej pomocy’ od obcych Państw – czy to w postaci rezolucji czy czołgów – tłumaczy.

CZYTAJ TAKŻE: Parlament Europejski zaatakował Polskę

Mieliście, zdrajcy i kapusie z PO, osiem lat aby wprowadzić takie zmiany ustrojowe, które uniemożliwiłby autorytarne metody sprawowania władzy. Mieliście osiem lat, żeby np. stworzyć ustawę o obligatoryjnym referendum dla władz, która to instytucja uniemożliwiłaby PiS-owi władzę absolutną. Ale Wam pasował taki System! Bo wierzyliście, że ten ‚święty Grall’, ta bolszewicka Konstytucja z 1997, która zwycięskiej partii daje władzę bezgraniczną, będzie na wieki należeć do Was. Że na wieki rządzić będziecie. Nie robiąc nic w kwestii zmiany ustroju zajechaliście siebie i nas – Obywateli – dodał Paweł Kukiz.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Lider Kuki’15 podkreślił że PiS przekroczył granice arogancji, pychy i chciwości, to Platformie Obywatelskiej powie jedno: Lapusie platformiane. Hańba Wam! Sprawy polskie załatwia się w Polsce. A skoro nie potraficie – won z Polski. Postarajcie się o azyl polityczny, status uchodźcy, czy co tam chcecie i zostańcie w tej Brukseli czy Strasburgu. Mieliście, uchole, osiem lat na zmianę ustroju. Więc teraz nie płaczcie – napisał Paweł Kukiz.

Kresy.pl / interia.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz