Paweł Kukiz ostro skomentował udział eurodeputowanych Platformy Obywatelskiej w przygotowaniu antypolskiej rezolucji w Parlamencie Europejskim.

Komentując dyskusję i antypolską rezolucję przegłosowaną dzisiaj w Parlamencie Europejskim szef klubu Kukiz’15 Paweł Kukiz, napisał w serwisie Facebook: Nowoczesna Platforma może mówić o sukcesie. Dwa lata ‘ciężkiej pracy’ przy szkalowaniu Polski nie poszło na marne.

Paweł Kukiz podkreślił, że zgadza się z częścią zarzutów wobec rządu Prawa i Sprawiedliwości, jednak jest zdecydowanie przeciwny wciąganiu innych państw w polskie sprawy. O ile zgadzam się, że PiS siermiężnie i bezpardonowo zawłaszcza Państwo, dąży do władzy autorytarnej i ‘wycina’ absolutnie wszystko co niepisowskie, to nigdy nie pogodzę się z targowickim sposobem załatwiania problemu. Nigdy nie zgodzę się na donosicielstwo i żądania ‘bratniej pomocy’ od obcych Państw – czy to w postaci rezolucji czy czołgów – tłumaczy.

CZYTAJ TAKŻE: Parlament Europejski zaatakował Polskę

Mieliście, zdrajcy i kapusie z PO, osiem lat aby wprowadzić takie zmiany ustrojowe, które uniemożliwiłby autorytarne metody sprawowania władzy. Mieliście osiem lat, żeby np. stworzyć ustawę o obligatoryjnym referendum dla władz, która to instytucja uniemożliwiłaby PiS-owi władzę absolutną. Ale Wam pasował taki System! Bo wierzyliście, że ten ‘święty Grall’, ta bolszewicka Konstytucja z 1997, która zwycięskiej partii daje władzę bezgraniczną, będzie na wieki należeć do Was. Że na wieki rządzić będziecie. Nie robiąc nic w kwestii zmiany ustroju zajechaliście siebie i nas – Obywateli – dodał Paweł Kukiz.

Lider Kuki’15 podkreślił że PiS przekroczył granice arogancji, pychy i chciwości, to Platformie Obywatelskiej powie jedno: Lapusie platformiane. Hańba Wam! Sprawy polskie załatwia się w Polsce. A skoro nie potraficie – won z Polski. Postarajcie się o azyl polityczny, status uchodźcy, czy co tam chcecie i zostańcie w tej Brukseli czy Strasburgu. Mieliście, uchole, osiem lat na zmianę ustroju. Więc teraz nie płaczcie – napisał Paweł Kukiz.

Kresy.pl / interia.pl

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. bob
    bob :

    Brawo Paweł dużo się go czepiają ale jako jedyny z liderów potrafi powiedzieć dosadnie i w punkt o sytuacji nikomu się nie podlizuje i nie myśli o przyszłych listach czy koalicjach